Özel Mürüvvet Evyap Koleji ve Fen Lisesi 2018 Mezuniyet Töreni
GÜNCEL HABERLER

Özel Mürüvvet Evyap Koleji ve Fen Lisesi 2018 Mezuniyet Töreni özel hazırlanan bahçemizde büyük bir coşkuyla gerçekleşti!

  Okulumuz Edebiyat Bölümü Zümre Başkanı Nurten Somuncu'nun muhteşem sunumuyla başlayan tören bu sene okulumuzun 10. yılı aynı zamanda. Okulumuzun 10. yılında  Özel Mürüvvet Evyap Koleji 7.dönem, Fen Lisemiz 5.dönem mezunlarını verdi. Tören, okulumuz Müzik öğretmenlerinin özenle seçtikleri parçaları, ruhumuzu besleyen müzik dinletisi eşliğinde yemekle başladı. Ardından okulumuz 11 A sınıfı öğrencisi Taha Yiğit Erdoğan konuklarımıza piyanoda unutulmaz parçalar çaldı. İstiklal Marşı'mızı coşkuyla söylendikten sonra Okul Müdürümüz Selçuk Erdem Bey öğrencilere ithafen güzel bir konuşma gerçekleştirdi. Okul Müdürümüz sözlerine şöyle başladı: "Atatürk’ün dediği gibi  'En önemli görevimiz olan Milli Eğitim’de mutlaka başarılı olmak zorundayız. Ancak bu şekilde bir ulus aydınlığa kavuşabilir. Özel Mürüvvet Evyap Koleji bu yıl 7.dönem, fen lisesi ise 5.dönem mezunlarını verecek bunun haklı gururunu hep beraber yaşıyoruz. Bu yıl mezun doktorlarımız göreve başlayacak, geçen yıllarda hukuk, mühendislik ve diğer bölümlerde okuyan öğrencilerimiz mezun olmuşlardı. İlk mezunlarımız 30 öğrenci idi şu anda 300'ü aştık ve yakında 1000'lere ulaşacağız.  Sevgili öğrenciler geleceğin aydınlık yüzleri, sözlerime Yunus Emre ‘nin dizeleriyle devam ediyorum

"Bu yol uzaktır

Menzili çoktur

Geçidi yoktur

Derin sular var."
 

Evet, ilkokul, ortaokul ve lise bitti hayat devam ediyor. Önünüze engeller çıkacak yılmadan çalışmaya devam ediniz. Başarılarınız bizim için onur kaynağı olacaktır. Herbirinizi arzu ettiğiniz yerlerde göreceğimize, kimliğinizi ve okulumuzu en iyi şekilde temsil edeceğinize inancımız var.

Sizleri çok seviyorum. Yolunuz açık olsun, okulunuzu unutmayın ve mezunlar olarak birbirinize yardımcı olun.'' şeklinde devam etti. Son olarak da 30 Haziran - 1 Temmuz tarihlerinde üniversite sınavına girecek öğrencilerimize başarılar diledi.

Öğrencilerimizin 4 yıl boyunca yaşadıkları keyifli anlardan oluşan nostalji videoları izlendi. Dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi ve okul birincilerimiz mezuniyet kütüğüne şiltleri çaktı. Özel Mürüvvet Evyap Fen Lisesi birincisi Selim Berke Köse ve Özel Mürüvvet Evyap Koleji birincisi Merve Korkmaz anlamlı ve duygusal bir konuşma yaptı. Öncelikle Yönetim kurulumuza, öğretmenlerine ve arkadaşlarına teşekkür ederek mutluluklarını paylaştılar. 

Mezun öğrencilerimiz tek tek sahneye çıkarak ailelerinin elinden mezuniyet belgelerini alarak hatıra fotoğrafı çektirdiler. Törenin sonunda keplerini atarak mezuniyetlerini kutladılar.

2017- 2018 Eğitim Öğretim yılı 10.yıl mezunlarımızı tebrik ediyor, ömür boyu mutlu olmalarını, her şeyin gönüllerince olmasını diliyoruz.