Kulüpler
Kulüpler

SPORTİF KULÜPLER

BASKETBOL

Basketbol sporcunun takım ruhunu geliştirip hareket kabiliyetini artırır ve fiziksel olarak en üst seviyeye ulaşmasını sağlar. Günümüzde en popüler takım sporlarından olan basketbol başarıyı ve sağlıklı yaşamayı hedefleyen spor dalıdır. Basketbol kulüplerimizde başlangıç seviyesi antrenmanları yanı sıra basketbol oyun kuralları ve taktik bilgileri yükseltmeye dayalı çalışmalar yapılır. Gruplar halinde maçlar ile öğrenilen bilgiler pekiştirilir. İl ve ilçe resmi müsabakalarına takım olarak yer alırız. Avrupa kupası maçlarına ve Türkiye Basketbol Süper Ligi maçları teknik incelemeleri de kulüp etkinliklerimizdendir.

 

FUTBOL

Futbol kulübü öğrencilerimize futbolun kültürünü, mücadele etmeyi, takım olmayı, paylaşmayı fiziksel olarak gelişimlerine katkı sağlamayı ve futbola özgü teknik, taktik eğitimi kazandırmayı amaçlamaktadır. Oyunun daha beceri dolu oynanması, eğlenceli olması ve göze hoş gelmesi en büyük tutkumuzdur. Tüm dünyayı peşinden koşturan futbolu, her yönüyle yaşamak için öğrencilerimizi kulübümüze bekliyoruz.

 

MASA TENİSİ

Masa tenisi konsantrasyon; ani ve doğru karar verme, çeviklik, sezgi, kararlılık ve pes etmeme gibi duygularımızı geliştirir.Zihinsel ve fiziksel olarak da kişiye pozitif bir etki sağlayan spor dalıdır. Kulüp çalışmalarımızda öğrencilerimizin mevcut yeteneklerini daha üst seviyeye çıkarmasını sağlayacak yıllık antrenman programı yapılacak ve öğrencilerimizin gösterdiği performansa göre lisanslı sporcu olmalarını sağlayarak il,ilçe ve özel turnuvalar ile sosyal ortamlarının geliştirilmesi hedeflenmektedir.

 

TENİS

Kendine özgü raket ve toplarla tenis kortu olarak adlandırılan özel sahalarda iki kişi veya ikişer kişilik takımlar arasında oynanan bir oyundur. Tenis, günümüzde bir olimpiyat sporu olmuş ve her seviyede her yaşta ve birçok ülkede yapılmaktadır. Bu oyun sayesinde rakibin zayıf noktasını keşfedip onun hata yapmasını sağlamaya çalışırken eksik yanımızı fark ettirmemeyi de öğreniriz. Her spor gibi teniste kişisel gelişiminize önemli katkılar sağlayacak bir spordur. Kulübümüzde öğrencilerimize eğlenceli anlar yaşatmayı ve rekabet edilebilme yeteneği kazandırmayı hedefliyoruz.

 

VOLEYBOL

Voleybol fiziksel gelişimi sağlamakla birlikte, vücudun esneklik kazanmasına yardımcı olur. Voleybol oynayan çocuklar; zamanını daha verimli kullanır, sorumluluk duyguları erken yaşta gelişir ve iletişim becerileri güçlenir. Kulüp katılımcıları gelişimlerine göre yıl içerisindeki okul takımı seçmelerine katılmaya hak kazanır ve okul takımlarında kendilerine yer bulabilirler. Bu sayede lisanslı sporcu olarak spor hayatlarına devam edebilirler.

 

OKÇULUK

Yay ve ok kullanılarak yapılan bir spor dalıdır. Amaç, uzaktaki hedefi isabetle vurmaktır. Okçuluk günümüzde son derece modern malzemelerle belirli kurallar çerçevesinde yapılan olimpik bir spordur. Ok atmak bedensel engelli kişilerin de çok rahat yapabildikleri ender sporlardandır. Çocukların gelişimlerine; konsantrasyonu, dengeyi ve zihinsel mukayese gücünü arttırarak katkı sağlar. Okulumuzda gerçekleşen bu kulübün öğrencileri de lisanslı olup yarışacak düzeye ulaştıkları zaman il çapında okulumuzu temsil ederek müsabakalara katılacaktır. NOT: Kulüpte öğrencinin temin etmesi gereken malzeme ücreti takribi 650 TL civarında olacaktır

 

JİMNASTİK

Tüm spor branşlarının temelini oluşturan cimnastik hem kız hem de erkek çocuklara hitap eden, erken yaşta başlanabilen (3 yaş), fiziksel ve ruhsal gelişimi sağlayan olimpik bir branştır.Tüm dünyada kitle sporu olarak kabul edilen cimnastik çok teknik bir daldır. Cimnastik çocuğun ihtiyacı olan esneklik,kuvvet,koordinasyon,çabukluk ve estetik gibi özellikleri geliştirerek çocukların gelişimine katkı sağlayacaktır.

 

TEKVANDO

Mantığın dövüş sanatı olarak tabir edebileceğimiz tekvando, kelime olarak el ve ayakla yapılan vuruşların ilmi, felsefesi anlamına gelir. Tekvando kişinin güven duygusunu geliştirmesi bakımından büyük öneme sahiptir. Kendine güvenen insanlar, daha zayıf olanlara karşı alçak gönüllü ve hoşgörülü olurlar. Egzersizler ve disiplinli bir çalışma ile başarılı tekvando sporcuları olabilirsiniz. Tekvando çalışmaları birkaç kısımdan oluşur: 1.Poomse 2.Hyank 3.Müsabaka 4.Kırış

 

SANATSAL KULÜPLER

GİTAR

Parmakla ya da pena ile çalınan, yanları oyuk bir gövdesi bulunan, uzun saplı, telli bir müzik aletidir. Gövde ile saptaki köprü arası tel uzunluğunun yarısı olup bir oktavdır. Öğrenilmesi diğer müzik aletlerinden daha kolay ve bir o kadar da zevkli bir müzik aletidir.

 

KEMAN

Klasik temel enstrümanlarından biri olan keman, aynı zamanda Türk müziğimizde de önemli bir yere sahiptir. Estetik ve etkileyici yapısının yanı sıra, perdesiz ve yaylı oluşu çalan kişiye daha geniş bir ifade alanı sunar.

 

PİYANO

Piyano, notaların doğal seslerini yansıtan en temel enstrümandır. Yapısı ağaç olmasından dolayı insanın ruhuna ve parmaklarına gerçekçi dokunuşlar sunar.

 

RİTİM

Ritim çalışmaları sonucunda, çocuk üzerinde zamanlama duygusu, konsantrasyon süresinin artması, hafızanın gelişmesi, duyulan ritmin ya da müziğin beyin, kulak ve ellerle koordinasyonunun sağlanması, dinlemeyi ve grup çalışmasını öğrenme gibi çok önemli gelişimler gözlemlenir ve oldukça eğlenceli çalışmalar içerir.

 

SATRANÇ

4000 yıllık tarih ve kültüre dayanan sosyal bir etkinlik, oyun ve spordur. Planlı hareket etmek fikir ve stratejiyi geliştirme, geleceği öngörme ve düşündüğünü uygulamaya geçirmek gibi becerileri geliştirir, hafıza ve beynin matematiksel yönünü geliştirir. Sabrı ve sakin düşünmeyi, objektif bakış açısını sağlar.

 

TİYATRO

“Tiyatro sahnesinin tozunu yutan bir daha o sahneden inmek istemez.” Çünkü içinde telaşlar, heyecanlar, sevgiler, korkular, tutkular barındıran büyülü bir tozdur o ışıklar altındaki bu renkli dünyanın heyecanını birlikte yaşayalım ve… “AÇILSIN PERDE!” diyelim.

 

SANATSAL ETKİNLİKLER

Amacımız; Kulübümüz öğrencilerine, kendini ifade etme yeteneği ve yaratıcılıklarını geliştirerek sanatta beceri ve alışkanlıklarının kazandırılmasına rehberlik etmektir. Yıl boyunca çeşitli malzemeler kullanılarak üç boyutlu çalışmalar ile birlikte, çeşitli resim teknikleri kullanılarak, resim yarışmalarına katılmalarına öncülük edilecektir. NOT: Kulüpte öğrencinin kullanılacağı malzeme ücreti 150 tl’dir.

 

YABANCI DİLLER KULÜPLERİ

DI SANAT

Kulübümüzün amacı; öğrencilerimize yaratıcılık, eleştirel düşünme, takım içinde etkin çalışabilme, araştırma yapma, bilimsel bir proje hazırlayabilme, zamanı en iyi şekilde kullanma, kendilerine özgü yeteneklerini keşfetme ve problem çözme becerileri kazandırmaktır. Öğrenciler bir ekip halinde çalışmayı öğrenmenin yanı sıra başarılı oldukları alanları da keşfederler. DI bir yarışma kulübüdür. Kulübün hedefi; öğrencilerin kulüp çalışmalarıyla edinmiş oldukları kazanımları kullanarak ulusal ve uluslararası platformda düzenlenen DI yarışmalarında okulumuzu temsil etmektir.