Kulüpler
Kulüpler

SPORTİF KULÜPLER

BASKETBOL

Basketbol sporcunun takım ruhunu geliştirip hareket kabiliyetini artırır ve fiziksel olarak en üst seviyeye ulaşmasını sağlar. Günümüzde en popüler takım sporlarından olan basketbol başarıyı ve sağlıklı yaşamayı hedefleyen spor dalıdır. Basketbol kulüplerimizde başlangıç seviyesi antrenmanları yanı sıra basketbol oyun kuralları ve taktik bilgileri yükseltmeye dayalı çalışmalar yapılır. Gruplar halinde maçlar ile öğrenilen bilgiler pekiştirilir. İl ve ilçe resmi müsabakalarına takım olarak yer alırız. Avrupa kupası maçlarına ve Türkiye Basketbol Süper Ligi maçları teknik incelemeleri de kulüp etkinliklerimizdendir.

 

BİLARDO

Bilardo, el ve göz koordinasyonun gelişmesini sağlayan bir spor türüdür. Avrupa’nın en çok ilgilenilen bireysel spor branşları arasında yer almaktadır. Bilardo sporunda önemli olan açı hesaplamak ve hızı ayarlamaktır.

 

FUTBOL

Futbol kulübü öğrencilerimize futbolun kültürünü, mücadele etmeyi, takım olmayı, paylaşmayı fiziksel olarak gelişimlerine katkı sağlamayı ve futbola özgü teknik, taktik eğitimi kazandırmayı amaçlamaktadır. Oyunun daha beceri dolu oynanması, eğlenceli olması ve göze hoş gelmesi en büyük tutkumuzdur. Tüm dünyayı peşinden koşturan futbolu, her yönüyle yaşamak için öğrencilerimizi kulübümüze bekliyoruz.

 

MASA TENİSİ

Masa tenisi konsantrasyon; ani ve doğru karar verme, çeviklik, sezgi, kararlılık ve pes etmeme gibi duygularımızı geliştirir.Zihinsel ve fiziksel olarak da kişiye pozitif bir etki sağlayan spor dalıdır. Kulüp çalışmalarımızda öğrencilerimizin mevcut yeteneklerini daha üst seviyeye çıkarmasını sağlayacak yıllık antrenman programı yapılacak ve öğrencilerimizin gösterdiği performansa göre lisanslı sporcu olmalarını sağlayarak il,ilçe ve özel turnuvalar ile sosyal ortamlarının geliştirilmesi hedeflenmektedir.

 

TENİS

Kendine özgü raket ve toplarla tenis kortu olarak adlandırılan özel sahalarda iki kişi veya ikişer kişilik takımlar arasında oynanan bir oyundur. Tenis, günümüzde bir olimpiyat sporu olmuş ve her seviyede her yaşta ve birçok ülkede yapılmaktadır. Bu oyun sayesinde rakibin zayıf noktasını keşfedip onun hata yapmasını sağlamaya çalışırken eksik yanımızı fark ettirmemeyi de öğreniriz. Her spor gibi teniste kişisel gelişiminize önemli katkılar sağlayacak bir spordur. Kulübümüzde öğrencilerimize eğlenceli anlar yaşatmayı ve rekabet edilebilme yeteneği kazandırmayı hedefliyoruz.

 

VOLEYBOL

Voleybol fiziksel gelişimi sağlamakla birlikte, vücudun esneklik kazanmasına yardımcı olur. Voleybol oynayan çocuklar; zamanını daha verimli kullanır, sorumluluk duyguları erken yaşta gelişir ve iletişim becerileri güçlenir. Kulüp katılımcıları gelişimlerine göre yıl içerisindeki okul takımı seçmelerine katılmaya hak kazanır ve okul takımlarında kendilerine yer bulabilirler. Bu sayede lisanslı sporcu olarak spor hayatlarına devam edebilirler.

 

PİLATES 

20. yüzyılda geliştirilmiş bir spor dalı olan pilates; sağlığa birçok yarar sağlamasının yanında aynı zamanda vücudun duruşunu da düzenlemesi, ruhsal sağlık açısından da birçok artısı bulunmakta ve meditasyon olarak da uygulanmaktadır. Özellikle kemiklerin yaşlanmasının önüne geçen pilatesin, daha esnek ve sağlıklı vücutlar ortaya koyduğu bilinen bir gerçektir. Pilatesin sayısız faydalarından biri de kemiklerin arasındaki disklerin açılmasını sağlayarak boy uzamasına yardımcı olmasıdır. Pilates size kilo verdirmez ama vücudunuzun sıkılaşmasını sağladığından, bedeniniz incelir. Dolayısıyla giydiğiniz kıyafetlerin de birkaç beden küçüldüğünü görürsünüz. Sağlıklı ve fit vücutlar için haydi pilatese..!

 

STEP-AEROBİK

Step-Aerobik; müzik eşliğinde, tempolu açma germe hareketlerinden oluşan bir spordur. Step - aerobik yaparak; kilo verme, kilo alma, kondisyon kazanma vb. rehabilitasyon amaçlı birçok faaliyeti eğlenerek gerçekleştirebilir ve stresinizi atabilirsiniz. Temel aerobik adımlarının dışında salsa, zumba, hip-hop, ve temel dans adımlarının da kullanıldığı bir derstir. Ayrıca kulübümüzü seçen öğrencilerimiz okullar arası yarışmalarda lisanslı sporcu olarak okulumuzu temsil edebilirler.

 

OKÇULUK

Yay ve ok kullanılarak yapılan bir spor dalıdır. Amaç, uzaktaki hedefi isabetle vurmaktır. Okçuluk günümüzde son derece modern malzemelerle belirli kurallar çerçevesinde yapılan olimpik bir spordur. Ok atmak bedensel engelli kişilerin de çok rahat yapabildikleri ender sporlardandır. Çocukların gelişimlerine; konsantrasyonu, dengeyi ve zihinsel mukayese gücünü arttırarak katkı sağlar. Okulumuzda gerçekleşen bu kulübün öğrencileri de lisanslı olup yarışacak düzeye ulaştıkları zaman il çapında okulumuzu temsil ederek müsabakalara katılacaktır. NOT: Kulüpte öğrencinin temin etmesi gereken malzeme ücreti takribi 650 TL civarında olacaktır

 

SANATSAL KULÜPLER

GİTAR

Parmakla ya da pena ile çalınan, yanları oyuk bir gövdesi bulunan, uzun saplı, telli bir müzik aletidir. Gövde ile saptaki köprü arası tel uzunluğunun yarısı olup bir oktavdır. Öğrenilmesi diğer müzik aletlerinden daha kolay ve bir o kadar da zevkli bir müzik aletidir.

 

KEMAN

Klasik temel enstrümanlarından biri olan keman, aynı zamanda Türk müziğimizde de önemli bir yere sahiptir. Estetik ve etkileyici yapısının yanı sıra, perdesiz ve yaylı oluşu çalan kişiye daha geniş bir ifade alanı sunar.

 

PİYANO

Piyano, notaların doğal seslerini yansıtan en temel enstrümandır. Yapısı ağaç olmasından dolayı insanın ruhuna ve parmaklarına gerçekçi dokunuşlar sunar.

 

RİTİM

Ritim çalışmaları sonucunda, çocuk üzerinde zamanlama duygusu, konsantrasyon süresinin artması, hafızanın gelişmesi, duyulan ritmin ya da müziğin beyin, kulak ve ellerle koordinasyonunun sağlanması, dinlemeyi ve grup çalışmasını öğrenme gibi çok önemli gelişimler gözlemlenir ve oldukça eğlenceli çalışmalar içerir.

 

KALİGRAFİ

Harfler arasındaki boşlukları, belli estetik ve tasarım kurallarına göre düzenleyerek, kişi isimlerini, düşünürlere ait güzel ve özlü sözleri, sesleri gösteren harflere ilaveten çeşitli işaret ve simgelerle kâğıt ya da benzeri malzeme üstüne kalem, kamış veya fırçayla güzel ve zarif yazı yazma sanatı… NOT: Öğrenci kulüpte kullanacağı malzemeleri kendisi temin edecektir.

 

SATRANÇ

4000 yıllık tarih ve kültüre dayanan sosyal bir etkinlik, oyun ve spordur. Planlı hareket etmek fikir ve stratejiyi geliştirme, geleceği öngörme ve düşündüğünü uygulamaya geçirmek gibi becerileri geliştirir, hafıza ve beynin matematiksel yönünü geliştirir. Sabrı ve sakin düşünmeyi, objektif bakış açısını sağlar.

 

DEKORATİF SÜSLEME SANATLARI DECORATIVE ORNAMENTATION ARTS

Süsleme sanatları yüzyıllar boyu geleneksel Türk Kültür ve Sanatı’nın önemli bir bölümünü oluşturmuştur. Orta Asya’dan Anadolu’ya taşınan süsleme sanatları, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinde büyük önem kazanmış ve yüzyılların birikimi ile Cumhuriyet dönemine ulaşmıştır. Süsleme isteği insanlık tarihi kadar eskidir. İlk insanların kullandıkları eşyalarda, barındıkları mağaralarda bile süsleme ögelerine rastlanmıştır. İnsanlığın ilerlemesiyle süsleme de bir sanat durumuna gelmiş, çeşitlenmiş, bu alanda birçok madde ve teknik kullanılır olmuştur. Bir eşyaya daha güzel bir görünüm vermek, albeni kazandırmak, amacına yönelik sanat çalışmalarımız gerçekleşecektir. NOT: Kulüpte öğrencinin kullanacağı malzeme ücreti 150 tl’dir.

 

KÜLTÜREL KULÜPLER

SİNEMA KULÜBÜ

Görsel sanatların en etkileyici ve yaygın türlerinden biri de “Sinema”dır. Popüler kültürde- ki en dikkat çekici filmleri izleyip yorumlayarak hayata dair yeni pencereler açmaya çalışa- cağız. Bu yöntemle güncel filmleri, farklı hayatları, farklı kültürleri öğrenme ve irdeleme fırsatı bulacağız.

 

GEZİ VE FOTOĞRAFÇILIK KULÜBÜ

Öğrencilerin ülkelerini, şehirlerini, çevrelerini tanımalarına yardımcı olmak amacıyla etkinlikler düzenlemek, şehir içi ve dışında bulunan tarihi, turistik mekânları tanıtmak, doğaya saygılı ve doğa bilinci oluşmuş bireyler yetiştirmek kulübümüzün amacıdır. Kulüp faaliyetleri hem öğrenme hem eğlenme hem de spor amaçlı yapılacak organizasyonlardan oluşacaktır.

 

İŞARET DİLİ

İşitme engelli bireyleri anlamak için onlar gibi konuşmayı düşündünüz mü hiç? İşaret dili; işitme veya konuşma engellilerin aralarında iletişim kurabilmek için el hareketlerini, yüz mimiklerini ve bir bütün olarak vücut dilini kullanarak oluşturdukları sessiz ve görsel bir dildir. İşaret dili öğrenmek için gereken motivasyon; empati kurmaktan, sağduyulu davranmaktan ve engellilerin engelsizler ile iletişim kurmak için harcadığı çabayı karşılıksız bırakmamaktan geçiyor.İşaret dili kulübümüzde sizlerle bu dili öğreneceğiz, işaret dilini kullanan yeni arkadaşlar edineceğiz. Kulübümüz ile siz de bildiklerinizi çevrenizdeki insanlarla paylaşabilir ve toplumsal bilinci uyandırabilirsiniz.

 

DEĞERLER KULÜBÜ

Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) tarafından değerler eğitimi; “Çocukların ve gençlerin pozitif değerleri keşfedip geliştirmeleri ve kendi potansiyellerine göre ilerlemeleri için yürütülen eğitsel gayretler” olarak tanımlanmaktadır. Sevgi, saygı, dürüstlük, dostluk, paylaşma, dayanışma, temizlik gibi değerler her toplumda önemsenen toplumsal değerlerdir. “DEĞERLER KULÜBÜ” olarak kaybedilmiş veya kaybedilmeye yüz tutmuş değerlerimizi; sosyal sorumluluk projeleri ve etkinliklerle yaşamayı ve tanıtmayı hedefler.

 

SOSYAL SORUMLULUK

Kulübümüzün amacı; öğrencilerinin sosyal sorumluluk konusunda bilinçlenmelerini sağlamak ve arttırmaktır. Öğrencileri sosyal anlamda sorumluluk sahibi olmaya teşvik etmek ve öğrencilerle paylaşım ruhunu geliştirmek, öğrencilerin sosyal sorumluluk alanında faaliyet göstermelerini desteklemektir.

 

HOBİ BİLİM

Hobi bilim kulübü olarak öğrencilerimizin kendini anlayabilen, ifade edebilen,yeteneklerini geliştiren ve  bu yeteneklerini toplum yararına kullanabilen sorumluluk sahibi paylaşımcı bireyler olarak yetişmelerini hedefliyoruz. Bu kapsamda kulübümüz ;

  • Araştıran, sorgulayan ve inceleyen
  • Günlük yaşamda karşılaştıkları problemleri çözmede fen ve teknolojiyi kullanabilen
  • Karşılaştıkları olaylarda bilimin varlığını ve eğlenceli yanını farkedebilen
  • Kişisel becerilerinin ve bireysel zekâsının ortaya çıkmasına uygun zemin oluşturan
  • Problem çözme becerilerini ve muhakeme yeteneğini geliştiren
  • Sorunlar karşısında yılmayan, çözüm üretebilen ve ürettiklerini sunmaktan zevk alan bireylerin yetişmesini sağlamayı amaçlamaktadır.

 

KURAN-I KERİM -SİYER KULÜBÜ

Kuran-ı Kerim, ilahi kitapların sonuncusudur. Öğrenmek her müslüman için önemli bir vazifenin yanında, aynı zamanda çok faziletli ve sevabı yüksek bir ibadettir. Siyer: Peygamber efendimizin üstün kişiliği, güvenilirliği, insana değer vermesi, hakkı gözetmesi, sabırlı ve hoşgörülü oluşu ile en güzel örnektir. Kur’an-ı Kerim’in öğütlerini ve yasaklarını yaşamının her anında uygulamıştır. Kulübümüz, Kur’an-ı Kerim’in ve alemlere rahmet olarak gönderilen Kutlu Nebi’nin daha iyi bilinmesini, anlaşılmasını ve tanınmasını amaçlar.

 

MATEMETİK OLİMPİYATLARI

Çalışmalar sınıf ortamında yapılır. Öğrenciler kulüpte aldıkları temel bilgiler sayesinde okulumuzu matematik olimpiyatlarında temsil eder. Kulüp matematiğe ilgi duyan ve kendini bu yönde geliştirmeyi hedeflenen öğrencilerle çalışır.

 

ZEKA OYUNLARI

Problemleri doğru ve hızlı çözebilmek için tecrübeyle birlikte doğru akıl yürütme ve uygun stratejileri uygun zamanda uygulamak gerekmektedir. Bu yeteneklerin gelişmesinde ise zekâ ve mantık oyunları önemli yer tutmaktadır. Zekâ oyunları kulübü bünyesinde zekâ oyunları oynayarak bulmacalar çözerek bu yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz. Ayrıca ulusal ve uluslararası yarışmalara katılarak kendinizi sınayabilirsiniz.

 

BİLİM ARAŞTIRMA VE PROJE

Bilim, araştırma ve proje kulübü olarak amacımız bilimsel bilgi ışığında ; - öğrencilerin ihtiyaç duydukları bilgilere bilimsel bakış açısıyla ulaşmalarını sağlamak, - öğrencilere keşfetmenin hazzını yaşatmak, - öğrencilerin kendilerine olan güvenlerinin artmasını sağlamak, - öğrencileri üst öğrenime, bilimsel bakış açısına sahip bireyler olarak hazır hale getirmek, - öğrencileri bilim insanı olmaya isteklendirmek, - öğrencilere tamamlanan bir proje sonunda başarı duygusunu yaşatmak.

 

CSI - OLAY YERİ İNCELEME

CSI Education programı; bilimsel gelişmeler ışığında öğrencilerin takım çalışmasına yatkın, analitik düşünebilen, yaratıcı, problem çözme becerileri gelişmiş bireyler olmasını hedeflemekdedir. CSI education programı 24 haftalık, haftada 2 ders saatini kapsayan etkinliklerden oluşur. CSI Education okullara bir akademik yıl içerisinde haftalık olarak yayınlayacağı eğitsel içerik ve aktivitelerle eğlence ve bilimin buluştuğu bir program sunmaktadır. Bu programın sonunda öğrenciler edindikleri bilgi ve becerileri sergileyecekleri, akranları ile paylaşımda bulunacakları gizemlerin çözüleceği olağanüstü bir turnuva deneyimi yaşayacaklar.

 

YABANCI DİLLER KULÜPLERİ

DESTINATION IMAGINATION

Kulübümüzün amacı; öğrencilerimize yaratıcılık, eleştirel düşünme, takım içinde etkin çalışabilme, araştırma yapma, bilimsel bir proje hazırlayabilme, zamanı en iyi şekilde kullanma, kendilerine özgü yeteneklerini keşfetme ve problem çözme becerileri kazandırmaktır.Öğrenciler bir ekip halinde çalışmayı öğrenmenin yanı sıra başarılı oldukları alanları da keşfederler. Kulübün bir diğer hedefi de; öğrencilerin kulüp çalışmalarıyla edinmiş oldukları kazanımları kullanarak ulusal ve uluslararası platformda düzenlenen DI yarışmalarında okulumuzu temsil etmektir. DI bir yarışma kulübüdür. Yarışma iki bölümden oluşur: 1. Anlık Görev Yarışması: Anlık görevlerde öğrenciler verilen görevi kısa sürede ve sınırlısayıda malzeme ile yaparken yaratıcılıklarını ön plana çıkararak hızlı düşünme, karar verme ve kararını uygulama becerilerini geliştirirler. 2.Takım Yarışması: Takım yarışmasında ise öğrenciler; tiyatro, tasarım, doğaçlama, bilim-teknik odaklı bir görev üzerinde yaklaşık 4 ay çalışıp bir çözüm hazırlarlar ve çözümlerini senaryolaştırıp sunumunu yaparlar. Not: Destination Imagination Turnuvası Türkiye Finali Şubat ayında Aydın Kuşadasında yapılmaktadır ve 3 gece 4 gün sürmektedir. Turnuvaya ABD üzerinden kayıt yapılmaktadır ve otel,ulaşım ve yemek ücretleriyle kişi başı 300 dolar ücret ödenmektedir. Turnuvada dereceye giren takım öğrencileri Mayıs ayında ABD’nin Tennessee eyaletinde yapılan dünya finaline davet edilmektedir. Dünya finalleri yaklaşık 10 gün sürmektedir. Uçak biletlerine göre değişmekle birlikte, otel,yemek ve ulaşım giderleri 2000-2500 dolar tutmaktadır.

 

DI EDEBİYAT

Destination Imagination (DI) kar amacı gütmeyen, gönüllülerce yürütülen, sebep odaklı bir organizasyondur. Amacı geleceğin lider ve yenilikçileri olabilmeleri için öğrencilere ilham verip onları donatmaktır. Tüm DI programları proje türündedir ve hayal gücünden yenilikçiliğe geçişi sağlayan yaratıcı ve üretken süreci öğretir. Kulübümüzün hedefi; öğrenci takımlarının hayatlarının her aşamasında üretken olabilmeyi öğrenmelerine yardımcı olmaktır. Kulübümüzde yapacağımız etkinliklerde anlık verilen görevlerin gerçekleştirilmesi, herhangi bir konuda verilen olayın kısa tiyatro haline getirilmesi, hazırlıksız konuşmaların yapılmasına yönelik çalışmalar gerçekleştirilecektir.

 

DI SOSYAL SORUMLULUK

Kulübümüzün amacı; öğrencilerimize yaratıcılık, eleştirel düşünme, takım içinde etkin çalışabilme, araştırma yapma, bilimsel bir proje hazırlayabilme, zamanı en iyi şekilde kullanma, kendilerine özgü yeteneklerini keşfetme ve problem çözme becerileri kazandırmaktır. Öğrenciler bir ekip halinde çalışmayı öğrenmenin yanı sıra başarılı oldukları alanları da keşfederler. DI bir yarışma kulübüdür. Kulübün hedefi; öğrencilerin kulüp çalışmalarıyla edinmiş oldukları kazanımları kullanrak ulusal ve uluslararası platformda düzenlenen DI yarışmalarında okulumuzu temsil etmektir.

 

DI SANAT

Kulübümüzün amacı; öğrencilerimize yaratıcılık, eleştirel düşünme, takım içinde etkin çalışabilme, araştırma yapma, bilimsel bir proje hazırlayabilme, zamanı en iyi şekilde kullanma, kendilerine özgü yeteneklerini keşfetme ve problem çözme becerileri kazandırmaktır. Öğrenciler bir ekip halinde çalışmayı öğrenmenin yanı sıra başarılı oldukları alanları da keşfederler. DI bir yarışma kulübüdür. Kulübün hedefi; öğrencilerin kulüp çalışmalarıyla edinmiş oldukları kazanımları kullanarak ulusal ve uluslararası platformda düzenlenen DI yarışmalarında okulumuzu temsil etmektir.

 

DI KODLAMA KULÜBÜ

Bilgisayar alanında çok önemli isimlerin hepsinin ortak özelliği küçük yaşta programla- ma öğrenmiş olmalarıdır. Teknolojideki gelişmelerle, sistematik ve alternatif düşünme becerisini geliştiren, olaylar arasındaki bağlantıyı görmeyi sağlayan programlamayı, hem eğlenceli hem de öğretici olarak çocuklara öğretebilmek artık mümkün hale gelmiştir. Kodlama kulübündeki eğitimlerde; öğrencilerin sistematik ve kompütasyonel düşünme, problem çözme, akıl yürütme ve algoritma mantığını kavrama gibi düşünme becerilerini arttırarak, öğrencilerin algoritmik düşünme becerileri üzerine uygulamalar yapılması hedeflenmekte, neden sonuç ilişkilerini kurarak problem çözme becerilerini geliştirilmektedir. Özet olarak kulübün amacı sistematik düşünebilen, problem çözebilen, olaylar arasındaki ilişkileri görebilen, yaratıcı düşünebilen bireyler ortaya çıkarmaktır.

 

DI MATEMATİK

Kulübümüzün amacı; öğrencilerimize yaratıcılık, eleştirel düşünme, takım içinde etkin çalışabilme, araştırma yapma, bilimsel bir proje hazırlayabilme, zamanı en iyi şekilde kullanma, kendilerine özgü yeteneklerini keşfetme ve problem çözme becerileri kazandırmaktır. Öğrenciler bir ekip halinde çalışmayı öğrenmenin yanı sıra başarılı oldukları alanları da keşfederler. DI bir yarışma kulübüdür. Kulübün hedefi; öğrencilerin kulüp çalışmalarıyla edinmiş oldukları kazanımları kullanarak ulusal ve uluslararası platformda düzenlenen DI yarışmalarında okulumuzu temsil etmektir. Kulübümüzün amacı; öğrencilerimize yaratıcılık, eleştirel düşünme, takım içinde etkin çalışabilme, araştırma yapma, bilimsel bir proje hazırlayabilme, zamanı en iyi şekilde kullanma, kendilerine özgü yeteneklerini keşfetme ve problem çözme becerileri kazandırmaktır. Öğrenciler bir ekip halinde çalışmayı öğrenmenin yanı sıra başarılı oldukları alanları da keşfederler. DI bir yarışma kulübüdür. Kulübün hedefi; öğrencilerin kulüp çalışmalarıyla edinmiş oldukları kazanımları kullanarak ulusal ve uluslararası platformda düzenlenen DI yarışmalarında okulumuzu temsil etmektir.

 

SCRABBLE KULÜBÜ

Scrabble; 2, 3 ya da 4 kişiyle oynanabilen eğlenceli bir kelime oyunudur.121 ülkede 29 farklı dilde oynanabilir. Oyun tahtası düz bir alana yerleştirilir. 100 adet harf taşı torbaya konulur. Her oyuncu bir adet takozu önüne yerleştirir ve rastgele 7 harf taşını torbadan çeker, takozlarına yerleştirir. Alfabedeki harflerin kelimelerdeki kullanım sıklığına göre 1’den 10’a kadar çeşitli puanlara sahiptir. Oyuncular ellerindeki harflerle kelime üretirler. En çok puanı alan oyuncu oyunu kazanır. Scrabble oynarken zeka, mantık, sözcük dağarcığı, dikkat ve bellek gibi zihinsel yetenekleri kullanabilirsiniz. İngilizce kelime bilgisini eğlenceli bir şekilde pekiştirmek isteyenleri Scrabble Kulübüne bekliyoruz.

 

BULMACA KULÜBÜ

Bulmaca çözmenin herkese büyük bir fayda sağladığı göz ardı edilemeyecek bir gerçektir. Zor bir bulmacayı çözebilmek bizlere başarı duygusu kazandırır, kendimize duyduğumuz inancımızı ve güvenimizi arttırır. Grup olarak bulmaca çözmenin ise, beyin fonksiyonlarina çok daha büyük faydaları vardır. Takım olarak bulmaca çözmek, çalışmak; konuşma ve düşünme hızını artırır. Grup olarak çalıştığınızda, hem çalışmanız daha hızlı bitmiş olur hem de strateji bir şekilde işbirliği yapma yeteneğini geliştirmiş olur. Bu kulübü kurarak öğrencilerimize, kelime yeteneklerini geliştirmek için sans vermeyi amaçladık.

 

İNGİLİZCE OKUMA KULÜBÜ

Kitap okumak eğitimin önemli bir parçasıdır. Okumak hayal gücümüzü, kelime haznemizi ve davranışlarımızı geliştirir. Bu kulüpte ingilizce kitaplar okuyup, kitap üzerine tartışmalar yapacağız. Kitapta karşılaştığımız yeni kelimeleri tartışıp, konusu üzerinde yeni fikirler üreteceğiz. Yeni kelimeler, yeni konular ve farklı dil bilgisi kurallarını tartışacağız. İngilizce kitap okumaya ilgi duyuyorsanız bu kulüp tam size göre!

 

İNGİLİZCE DRAMA KULÜBÜ

İngilizce Drama Kulübümüzün amacı; çocuklarımıza tiyatro sanatını sevdirmek ve kendisini akıcı konuşma becerisi eşliğinde tiyatro konumunda ifade etmektir. İngilizceyi hayatın bir parçası olması gerektiğini eleştirel ve yaratıcı düşünme becerileri katkısıyla aşılamaktır. Bu kulüpte çocuklarımızın dünya üzerinde değişik konumlardaki kültürel özellikleri fark etmelerini amaçlıyoruz. İngilizcem çok iyi ,yeteneğim desen tartışılmaz diyenler...İngilizce Drama Kulübüne şimdiden hoş geldiniz.