Kulüpler
Kulüpler

SPORTİF KULÜPLER

BASKETBOL

Basketbol sporcunun takım ruhunu geliştirip hareket kabiliyetini artırır ve fiziksel olarak en üst seviyeye ulaşmasını sağlar. Günümüzde en popüler takım sporlarından olan basketbol başarıyı ve sağlıklı yaşamayı hedefleyen spor dalıdır. Basketbol kulüplerimizde başlangıç seviyesi antrenmanları yanı sıra basketbol oyun kuralları ve taktik bilgileri yükseltmeye dayalı çalışmalar yapılır. Gruplar halinde maçlar ile öğrenilen bilgiler pekiştirilir. İl ve ilçe resmi müsabakalarına takım olarak yer alırız. Avrupa kupası maçlarına ve Türkiye Basketbol Süper Ligi maçları teknik incelemeleri de kulüp etkinliklerimizdendir.

 

BİLARDO

Bilardo, el ve göz koordinasyonun gelişmesini sağlayan bir spor türüdür. Avrupa’nın en çok ilgilenilen bireysel spor branşları arasında yer almaktadır. Bilardo sporunda önemli olan açı hesaplamak ve hızı ayarlamaktır.

 

FUTBOL

Futbol kulübü öğrencilerimize futbolun kültürünü, mücadele etmeyi, takım olmayı, paylaşmayı fiziksel olarak gelişimlerine katkı sağlamayı ve futbola özgü teknik, taktik eğitimi kazandırmayı amaçlamaktadır. Oyunun daha beceri dolu oynanması, eğlenceli olması ve göze hoş gelmesi en büyük tutkumuzdur. Tüm dünyayı peşinden koşturan futbolu, her yönüyle yaşamak için öğrencilerimizi kulübümüze bekliyoruz.

 

MASA TENİSİ

Masa tenisi konsantrasyon; ani ve doğru karar verme, çeviklik, sezgi, kararlılık ve pes etmeme gibi duygularımızı geliştirir.Zihinsel ve fiziksel olarak da kişiye pozitif bir etki sağlayan spor dalıdır. Kulüp çalışmalarımızda öğrencilerimizin mevcut yeteneklerini daha üst seviyeye çıkarmasını sağlayacak yıllık antrenman programı yapılacak ve öğrencilerimizin gösterdiği performansa göre lisanslı sporcu olmalarını sağlayarak il,ilçe ve özel turnuvalar ile sosyal ortamlarının geliştirilmesi hedeflenmektedir.

 

TENİS

Kendine özgü raket ve toplarla tenis kortu olarak adlandırılan özel sahalarda iki kişi veya ikişer kişilik takımlar arasında oynanan bir oyundur. Tenis, günümüzde bir olimpiyat sporu olmuş ve her seviyede her yaşta ve birçok ülkede yapılmaktadır. Bu oyun sayesinde rakibin zayıf noktasını keşfedip onun hata yapmasını sağlamaya çalışırken eksik yanımızı fark ettirmemeyi de öğreniriz. Her spor gibi teniste kişisel gelişiminize önemli katkılar sağlayacak bir spordur. Kulübümüzde öğrencilerimize eğlenceli anlar yaşatmayı ve rekabet edilebilme yeteneği kazandırmayı hedefliyoruz.

 

VOLEYBOL

Voleybol fiziksel gelişimi sağlamakla birlikte, vücudun esneklik kazanmasına yardımcı olur. Voleybol oynayan çocuklar; zamanını daha verimli kullanır, sorumluluk duyguları erken yaşta gelişir ve iletişim becerileri güçlenir. Kulüp katılımcıları gelişimlerine göre yıl içerisindeki okul takımı seçmelerine katılmaya hak kazanır ve okul takımlarında kendilerine yer bulabilirler. Bu sayede lisanslı sporcu olarak spor hayatlarına devam edebilirler.

 

BADMİNTON

Tüytop ya da badminton, raket ve bir tür tüylü topla oynanan tenis benzeri olimpik bir oyundur. Kaz tüyünden yapılma bir top ve raketle oynanan bir oyun olan Badminton, topun file üzerinden rakip alana atılması ve geri dönmesini sağlamak amacına dayanan, kolayca öğrenilebilen, erkek ve kadın, 7 yaşından 77 yaşına kadar bütün yaş grubunda insanların yapabildiği ve her performans düzeyinde oynanan ender spor dallarından biridir.

 

PİLATES 

20. yüzyılda geliştirilmiş bir spor dalı olan pilates; sağlığa birçok yarar sağlamasının yanında aynı zamanda vücudun duruşunu da düzenlemesi, ruhsal sağlık açısından da birçok artısı bulunmakta ve meditasyon olarak da uygulanmaktadır. Özellikle kemiklerin yaşlanmasının önüne geçen pilatesin, daha esnek ve sağlıklı vücutlar ortaya koyduğu bilinen bir gerçektir. Pilatesin sayısız faydalarından biri de kemiklerin arasındaki disklerin açılmasını sağlayarak boy uzamasına yardımcı olmasıdır. Pilates size kilo verdirmez ama vücudunuzun sıkılaşmasını sağladığından, bedeniniz incelir. Dolayısıyla giydiğiniz kıyafetlerin de birkaç beden küçüldüğünü görürsünüz. Sağlıklı ve fit vücutlar için haydi pilatese..!

 

FİTNES

Fitness’ın kelime karşılığı sağlıklı veya formda kalmaktır, fitness kulübü öğrencilere kişisel hedeflerine motive eden eğlenceli ve sağlıklı bir yaşam programı sunanmaktadır. Fiziksel ve ruhsal olarak gelişme sağlamak istiyorsanız fitness’ı mutlaka tercih etmelisiniz.

 

SANATSAL KULÜPLER

KAĞIT SANATLARI

Kulübümüzde ; renkli kağıtları kıvırarak oluşturulan ve nesnelerin canlandırıldığı bir sanat dalı olan, Origami, quiling ve Krigami’nin nasıl yapıldığı öğretilecektir.. Japonca “ori” (katlamak) ve “kami” (kâğıt) sözcüklerinin birleşiminden meydana gelmiş olup, “katlanmış kâğıt” anlamına gelir. Quilling, ilginç tasarımlar meydana getirmek için yuvarlanmış, şekillendirilmiş ve bir araya getirilmiş kağıt, kumaş, cam kullanılmasını içeren bir sanat türüdür. Öğrencilerimiz ; en kolay ulaşabildikleri malzeme olan kağıdı kullanarak farklı sanat dallarında bilgi ve beceri kazanacaklardır. NOT: Kulüpte öğrencinin kullanılacağı malzeme ücreti 100 TL ’dir.

 

GİTAR

Parmakla ya da pena ile çalınan, yanları oyuk bir gövdesi bulunan, uzun saplı, telli bir müzik aletidir. Gövde ile saptaki köprü arası tel uzunluğunun yarısı olup bir oktavdır. Öğrenilmesi diğer müzik aletlerinden daha kolay ve bir o kadar da zevkli bir müzik aletidir.

 

KEMAN

Klasik temel enstrümanlarından biri olan keman, aynı zamanda Türk müziğimizde de önemli bir yere sahiptir. Estetik ve etkileyici yapısının yanı sıra, perdesiz ve yaylı oluşu çalan kişiye daha geniş bir ifade alanı sunar.

 

PİYANO

Piyano, notaların doğal seslerini yansıtan en temel enstrümandır. Yapısı ağaç olmasından dolayı insanın ruhuna ve parmaklarına gerçekçi dokunuşlar sunar.

 

RİTİM

Ritim çalışmaları sonucunda, çocuk üzerinde zamanlama duygusu, konsantrasyon süresinin artması, hafızanın gelişmesi, duyulan ritmin ya da müziğin beyin, kulak ve ellerle koordinasyonunun sağlanması, dinlemeyi ve grup çalışmasını öğrenme gibi çok önemli gelişimler gözlemlenir ve oldukça eğlenceli çalışmalar içerir.

 

MÜZİK PERKÜSYON

Bilgisayarımıza yükleyeceğimiz bir program yardımıyla ses, ritim, efekt ve döngüleri kullanarak kendi müziğimizi oluşturabiliriz. Bu süreçte farklı tarz ve türlerdeki müzik denemelerini kolayca yapabilir ve bunları istediğimiz müziklerle birleştirebiliriz. Bu çalışmalar öğrencilerimizin doğaçlama yeteneklerini geliştirmesini ve farklı türlerdeki müzikleri öğrenmesini amaçlar.

 

SERAMİK VE CAM FÜZYON

Seramik ve Cam Füzyon Kulübü öğrencileri diledikleri şekillendirmeyi yaparken gerekli olan teknik bilgileri öğrenirler. Atölye çalışmasının amacı, rahatlatıcı bir unsur olan çamur ile hayal edilenin yaratılması, üretkenliği sevdirmesi ve öğrencinin aklında ki üretimi yaparken farklı şekillendirme ve dekor tekniklerini öğrenmesini sağlamaktır. Seramik ve Cam Füzyon Kulübü etkinliklerinde pano çalışmaları, takı ve tabak tasarımları, mozaik ve seramik çalışmaları yapılarak sergilenmektedir. Kulübümüzün amacı öğrencilerimizin farklı tasarımlar gerçekleştirmelerini ve yaratıcı düşünmelerini sağlamaktır. NOT: Kulüpte öğrencinin kullanılacağı malzeme ücreti 150 tl’dir.

 

TİYATRO

“Tiyatro sahnesinin tozunu yutan bir daha o sahneden inmek istemez.” Çünkü içinde telaşlar, heyecanlar, sevgiler, korkular, tutkular barındıran büyülü bir tozdur o ışıklar altındaki bu renkli dünyanın heyecanını birlikte yaşayalım ve… “AÇILSIN PERDE!” diyelim.

 

KÜLTÜREL KULÜPLER

11. SINIFLAR TYT

TYT kulübümüzde, TYT konularına yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Bu program çerçevesinde konuların ayrıntılı tekrarları yapılmakta, farklı kaynaklardan sorular çözülmekte, tutulan istatistiklerle öğrencilerin gelişimi izlenmekte ve güven artırıcı çalışmalar yapılmaktadır.Kulübümüze üniversite sınav hazırlığı heyecanı duyan 11. sınıf öğrencilerimizi bekliyoruz.

 

12. SINIFLAR YKS 

Öğrencilerin yaşam biçimlerini ve mesleklerini belirleyecekleri üniversite sınavlarına hazırlık maratonu hayli zor geçmektedir. Bu süreçte üniversite hazırlık kulübünde öğrenciler aşağıdaki konularda desteklenmektedir. Verimli ders çalışma teknikleri deneme ve soru çözme teknikleri deneme ve soru çözerek pratik yapma alanlarımızda uzman konuşmacı davet ederek meslek ve üniversite tanıtımları yapmak.

 

GİRİŞİMCİLİK

Öğrencileri girişimcilik felsefesi doğrultusunda eğitmek ve geliştirmek, ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde olmayı sağlamak hedeflerimizdir. Girişimcilik kulübü, girişimcilere ve yeni işletmelere, buluşmalar ve eğitimlerle rehberlik sağlamayı, basılı ve elektronik kaynaklar (makale, video) paylaşmayı, girişimcileri ve potansiyel yatırımcıları bir arayı getirerek yüz yüze iletişim imkanı sunmayı, hatta finansal destek ile de buluşurarak iyi fikirleri başarılı girişimlere dönüştürmeyi amaçlar. Böylece girişimcilik kulübü ve üyeleri küçük çaplı işletmeleri başlatan atmosferi yaratmış olacaklardır.

 

HIZLI OKUMAVE ALGILAMA

Hızlı okuma, okuma hızının bilimsel yöntemlerle geliştirilerek çok daha kısa sürelerde çok daha fazla sayıda metni/dokümanı/kitabı anlayarak okuyabilme yeteneğidir. “Hızlı Okuma ve Algılama Eğitimi” ; Kişiye nasıl bakması, nasıl okuması ve okurken nasıl kayması gerektiğini ‘otomatik’ olarak öğreten, okuma ritmini ve hızını, gözün algılama ka- pasitesini, dikkat ve konsantrasyonu geliştiren, göz-beyin arasındaki psikomotor okuma koordinasyonunu yeniden programlayarak “anlayarak hızlı okuma” alışkanlığını kişinin özel gayretine ihtiyaç bırakmadan bilinçaltına yerleştiren bir eğitimdir

 

MÜNAZARA

Yeni fikirleri ve yorumları, etkileyici ve yapıcı tartışma zeminleri üzerinde birleştirerek, münazara turnuvaları düzenleyip öğrencilere bu bilinci aşılamayı amaçlayan Evyap Münazara Kulübünde öğrenciler; hızlı düşünmeyi öğrenerek hazırlıklı hazırlıksız sınırlandırılmış süreli konuşma yapmayı öğrenirler. Yapılacak çalışmalar sonucunda derli toplu düşünme ve yapısal konuşma yeteneği kazanırlar. Dünyaya uyum sağlamak ve dünya gündemi hakkında akıl yürütebilme yetisini kazanırlar.

 

FİZİK PROJE VE ARDUİNO KULÜBÜ

Fizik proje ve aruino kulübümüzde bilimsel kitaplar, dergiler, basılı ve dijital materyaller incelenir. İlginç deneyler yapılır. Fikirler araştırılır ve tartışılır. Orjinal fikirler projelendirilir, geliştirilir ve uygun görülenler yarışmalara katılır. Öğrencilerimizin ekip olarak çalışma becerilerini geliştirir. Araştırma, tartışma, fikirlerini ifade edebilme becerilerini kazanır.

 

FİLM KULÜBÜ

Görsel sanatların en etkileyici ve yaygın türlerinden biri de “Sinema”dır. Popüler kültürde- ki en dikkat çekici filmleri izleyip yorumlayarak hayata dair yeni pencereler açmaya çalışa- cağız. Bu yöntemle güncel filmleri, farklı hayatları, farklı kültürleri öğrenme ve irdeleme fırsatı bulacağız.

 

ANDROID PROGRAMLAMA

Günümüzde elektronik cihazlar özellikle de cep telefonları hayatımızın vazgeçilmezleri durumunda. “Akıllı” tabir ettiğimiz pek çok cihaz temelde elektrik sinyalleri ve devrelerden ibarettir. Bu devrelerin görev yapması ise programlanmalarına bağlıdır. Pek çok cep telefonu ve elektronik cihaz Android İşletim Sistemiyle çalışmaktadır. Android Programlama Kulübü’ nde cep telefonlarındaki uygulamaların nasıl yapıldığını ve çalıştığını, algoritma ve kodlama yaparak görebilirsiniz. (Bu kulübe katılmak isteyen meraklı ve sabırlı öğrencilerimizin kulüp saatlerinde güçlü bir dizüstü bilgisayarı yanlarında getirmeleri gerekmektedir.)

 

GEZİ VE FOTOĞRAFÇILIK KULÜBÜ

Öğrencilerin ülkelerini, şehirlerini, çevrelerini tanımalarına yardımcı olmak amacıyla etkinlikler düzenlemek, şehir içi ve dışında bulunan tarihi, turistik mekânları tanıtmak, doğaya saygılı ve doğa bilinci oluşmuş bireyler yetiştirmek kulübümüzün amacıdır. Kulüp faaliyetleri hem öğrenme hem eğlenme hem de spor amaçlı yapılacak organizasyonlardan oluşacaktır.

 

TARİH VE DÜŞÜNCE KULÜBÜ

Tarih ve Düşünce Kulübü öğrencileri, Atatürk’ün Türk gençliğine ne kadar güvendiğini bilerek Atatürk ilke ve devrimlerini içselleştirir. Cumhuriyetimizin ilelebet yaşaması için elinden geleni yapmaya azmeder. Türk milletinin tarihi geçmişini ve özelliklerini bilir, bu milletin bir ferdi olmaktan onur duyar. Kurtuluş Savaşında mücadele eden atalarının yaptığı fedakârlıkları bilir, dünya medeniyetleri arasındaki sosyo-kültürel ve iktisadi ilişkileri öğrenir hem milli tarihini hem de dünya tarihini iyi bilir. Bütünsel bakış açısı kazanır.

 

ROBOTİK KULÜBÜ

Robotik Kulübü robot oluşturmak için üretilmiş parçaları çeşitli şekillerde bir araya getirerek hareket eden ve belli görevleri yerine getiren robotların üretildiği bir kulüptür. Dünyada robot geliştirme çalışmaları hızla sürmektedir. Robotik Kulübü öğrencilerin hayal güçlerini gerçekleştirme imkânı sunar, tasarım kabiliyetlerinigüçlendirir. Ekip olarak çalışma becerisi sağlar.

 

BİYOLOJİ PROJE KULÜBÜ 

Science Fiction Kulübü, öğrencilerin hem sınıf içinde hem de sınıfın ötesinde gelişimlerini hedefleyen bir klüptür. Kulübümüz benzer ilgileri olan öğrencileri bir araya getirme fırsatı sunar.Bilimdeki gelişmelerle bağlantılı yeni fikirleri haftalık olarak tartışmak üzere kulüp toplanır ve uygun görülen fikirler projelendirilir. Bu sayede öğrenciler bilimsel yöntem basamaklarını yürütmeyi öğrenirken, sürece dahil olmanın tadına varır!

 

MATEMATİK PROJE KULÜBÜ

Matematik Kulübü öğrencilerin matematiğe olan ilgilerini artırmak için kurulmuş bir organizasyondur.Öğrenciler tarafından kurulmuş ve öğretmenler tarafından desteklenen bu kulüp tüm öğrencilerin matematiğe olan ilgi ve isteklerini artırmaya, ve ihtiyaçlarını gidermeye yönelik hizmet etmektedir.Matematiğin temel becerileri olan dört işlem becerilerini ve diğer karmaşık işlem tekniklerini geliştirerek matematiğin yaratıcılık ve hayal güçlerini geliştirmelerini sağlar.

 

KİMYA PROJE KULÜBÜ

Kimya proje kulübümüz, öğrencilerin araştırma ve analiz-sentez becerilerini artırarak, bilimsel bir bakış açısı kazandırmayı hedefler. Bu amaçla öğrencilerin yaratıcı ve orijinal fikirleri projelendirilir. Üniversite işbirliği ile deneysel çalışmalar yapılara, bilimsel yarışmalara katılınır. Bunun yanında, güncel bilimsel gelişmeler takip edilerek görsel sunumlar hazırlanır

 

KURAN-I KERİM -SİYER KULÜBÜ

Kuran-ı Kerim, ilahi kitapların sonuncusudur. Öğrenmek her müslüman için önemli bir vazifenin yanında, aynı zamanda çok faziletli ve sevabı yüksek bir ibadettir. Siyer: Peygamber efendimizin üstün kişiliği, güvenilirliği, insana değer vermesi, hakkı gözetmesi, sabırlı ve hoşgörülü oluşu ile en güzel örnektir. Kur’an-ı Kerim’in öğütlerini ve yasaklarını yaşamının her anında uygulamıştır. Kulübümüz, Kur’an-ı Kerim’in ve alemlere rahmet olarak gönderilen Kutlu Nebi’nin daha iyi bilinmesini, anlaşılmasını ve tanınmasını amaçlar.

 

YABANCI DİLLER KULÜPLERİ

İSPANYOLCA KULÜBÜ

İspanyolca Kulübü; okulumuzda 2. yabancı dil olarak öğretilen İspanyolca yı üst düzeye çıkartmak isteyen öğrencilerimize yönelik kurulmuştur. Amaç; öğrencileri DELE sınavına hazırlamak, bununla beraber öğrencilerin ifade ve anlatımlarını geliştirmektir. İspanyolca Kulübüne katılmak için okulda bir sene ders görmüş olmak gerekmektedir.

 

MUN & ENGLISH DEBATE

Liseler arası popülerliği giderek artan MUN(Model United Nations) kulübünün amacı; öğrencilerin dünyaya bakış açılarını geliştirmek, uluslararası konularda çözüm önerisi sunmalarını sağlayan simülasyonlar yapmaktır. Kulüp üyeleri çeşitli ülkelerden delegeleri temsil ederler ve konsey çalışmalarında araştırma, tartışma, topluluk önünde konuşma, fikirlerini ifade edebilme gibi beceriler kazanırlar.

 

İNGİLİZCE DRAMA KULÜBÜ

İngilizce Drama Kulübümüzün amacı; çocuklarımıza tiyatro sanatını sevdirmek ve kendisini akıcı konuşma becerisi eşliğinde tiyatro konumunda ifade etmektir. İngilizceyi hayatın bir parçası olması gerektiğini eleştirel ve yaratıcı düşünme becerileri katkısıyla aşılamaktır. Bu kulüpte çocuklarımızın dünya üzerinde değişik konumlardaki kültürel özellikleri fark etmelerini amaçlıyoruz. İngilizcem çok iyi ,yeteneğim desen tartışılmaz diyenler...İngilizce Drama Kulübüne şimdiden hoş geldiniz.

 

İNGİLİZCE KONUŞMA KULÜBÜ

Öğrencilerimizin İngilizceyi doğal bir iletişim aracı olarak kullanacakları bu kulübü, Amerikalı Native Speaker’ımız çalıştıracaktır. Haftalık derslere ek olarak bu kulübü tercih eden öğrencilerimiz, günlük konuşma İngilizcesini her çarşamba iki saat pratik etme şansı bulacaktır