Ersin Ciğerci

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde Lisans eğitimini tamamladıktan sonra çeşitli eğitim kurumlarında Psikolojik Danışman olarak görev almaya devam etmiştir.  2015 yılından itibaren Evyap Okulları İlkokul-ortaokul kademelerinde görev almaktadır.  Yıldız Teknik üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik alanında yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir.  Çocuklarda Bilişsel  Davranışçı Terapi, Çocuk Değerlendirme ve Dikkat Testleri, Çocuk Resimleri Analizi ve Uygulaması, Oyun Terapisi  eğitimlerini almıştır. Ayrıca WİSC-R Zeka Testi, Attantioner Dehb Uygulayıcısı, Tılls disleksi Özel Öğrenme Güçlüğü Testi, Pass Teroisi, Pass Bilişsel-Türkçe Prep Uygulayıcısı Sertifikalarına sahiptir.

YENİ NESİL YARIŞMA BAŞARIMIZ

5.sınıf öğrencilerimizden Tebessüm Chikmetoglou, 6.sınıf öğrencilerimizden Esma Yuret, 8.sınıf öğrencilerimizden Bihter Kiraz, Ece Yalçın, İlkim Bilge Zer, Kerem Acar “Yeni Nesil Yarışmaya” katılan öğrenciler arasında “Üstün Başarı Sertifikası” almaya hak kazanmıştır. Bununla birlikte öğrencilerimizden Bihter Kiraz mantık oyunu seti ve Ece Yalçın da dijital dergi aboneliği kazanmıştır. Bu öğrencilerimizin yanı sıra 13 öğrencimiz de “Başarı […]

Kulağa Eğlenceli Geliyor…

Uzay filmlerinde etkiyi artırmak için ses efekti konur ve patlayan gemilerin sesini duyarız. Fakat işin aslı uzayda maddesel ortam bulunmadığından ses boşlukta yayılmaz ve hiçbir sesi duymak mümkün değildir. Biz de 6. sınıf öğrencilerimizle sesin boşlukta yayılmadığını, katılarda da daha iyi yayıldığını görmek için bir deney yaptık ve sonuçlarını sınıfta tartıştık.  

Işığın Doğası

Kaynağından çıkan ışık ışınları cisimlerin üzerinden yansır, bu ışınlar gözümüze geldiğinde ise o cismi görebiliriz. 5. sınıf öğrencilerimiz, etrafımızdaki cisimleri görmemizi sağlayan ışığın yansıması olayını bizzat gözlemleyip daha iyi anlayabilmek için deneylerini gerçekleştirdiler.

Yoğunluk Oyunları

“Zeytinyağı gibi üste çıkmak” deyimini duymuştuk, zeytinyağını suya karıştırdığımızda gerçekten üste çıktığını da biliyorduk. “Ama neden üste çıkıyor?” sorusuna cevap ararken yoğunluk kavramıyla karşılaştık. 6. sınıf öğrencilerimiz farklı yoğunluklarda sıvılar hazırladılar ve aynı kabın içinde nasıl birbirlerine karışmadan durduklarını gözlemlediler. Eğlenirken öğrendiler.

YENİ NESİL YARIŞMA’NIN FİNAL SINAVI’NA KATILDIK

Ortaokul öğrencilerimiz; YENİ NESİL YARIŞMA’ nın final sınavına katıldı. Yeni Nesil Yarışma, tüm Türkiye genelinde yılda iki defa düzenlenen, Ulusal ve Uluslararası yarışmalara hazırlık amaçlı yapılan Matematik, Fen ve Bilgisayar sorularından oluşan ödüllü bir yarışmadır. 15 Matematik, 9 Fen ve 6 Bilgisayar sorusu olmak üzere toplam 30 sorudan oluşmaktadır.

DNA Günü

25 Nisan 2003’te İnsan Genom Projesinin tamamlandığının duyurulmasından sonra İnsan Genom Araştırma Enstitüsü tarafından 25 Nisan Dünya DNA Günü olarak kabul edildi. 2003’ten itibaren yapılan Dünya DNA Günü Kutlamaları ile en büyük buluşlardan biri olan DNA molekülünü daha iyi tanımak ve hastalıkların tedavisinde, sağlıklı, uzun ve daha kaliteli bir yaşam konusunda genetik biliminin öneminin geniş […]

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.