Ersin Ciğerci

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde Lisans eğitimini tamamladıktan sonra çeşitli eğitim kurumlarında Psikolojik Danışman olarak görev almaya devam etmiştir.  2015 yılından itibaren Evyap Okulları İlkokul-ortaokul kademelerinde görev almaktadır.  Yıldız Teknik üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik alanında yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir.  Çocuklarda Bilişsel  Davranışçı Terapi, Çocuk Değerlendirme ve Dikkat Testleri, Çocuk Resimleri Analizi ve Uygulaması, Oyun Terapisi  eğitimlerini almıştır. Ayrıca WİSC-R Zeka Testi, Attantioner Dehb Uygulayıcısı, Tılls disleksi Özel Öğrenme Güçlüğü Testi, Pass Teroisi, Pass Bilişsel-Türkçe Prep Uygulayıcısı Sertifikalarına sahiptir.

KARANLIKTA ve SESSİZLİKTE DİYALOG GEZİSİ

Ortaokul PDR Birimi “Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası” kapsamında öğrencilerimize “Karanlıkta ve Sessizlikte Diyalog Müzesi” gezisi düzenledi. Kendimiz ve çevremizle ile ilgili ön yargılarımızı geride bırakma şansı bulduğumuz gezimizde öğrencilerimiz; görme ve işitme engelli rehberlerin eşliğinde sergiyi gezdiler. Onların sıradan bir gününde, İstanbul’u “duyarak, dokunarak, koklayarak” nasıl yaşadıklarını deneyimledikleri farkındalık kazandıkları bir gün oldu.

Hayatımızdaki Mantarlar

Mantarların bazılarını görebilsek de bazıları gözle göremeyeceğimiz kadar küçüktür. Gözle görebildiğimiz mantarlara” şapkalı mantarlar” diyoruz ve evde yediğimiz” kültür mantarı” da bunlardan biridir. Günlük hayatta yemeği çok sevdiğimiz ekmek ve poğaça gibi besinler de mantarlar sayesinde bu kadar lezzetli olur, bu mantarlara ise “maya mantarları” diyoruz. Biz de 5. sınıf öğrencilerimizle maya mantarlarını çoğalttık ve […]

ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİMİZ ULUSLARARASI MATEMATİK LİGİ’NE KATILDI

Ortaokul öğrencilerimiz; ULUSLARARASI MATEMATİK LİGİ’ ne katıldı. 8.sınıflardan oluşan 9 öğrencimiz, sınav için ter döktü. Uluslararası Matematik Ligi, 40’tan fazla ülkede gerçekleşen ve öğrencilerin yaratıcı matematik sorularıyla tüm dünyada matematik sever öğrencilerle yarıştığı, yarışırken matematik becerilerini geliştirdiği ve uluslararası arenada takım olarak kendilerine yer edindiği, matematiği sevdiren bir organizasyondur.

RAHMİ KOÇ MÜZESİ’Nİ ZİYARET ETTİK

7. sınıf öğrencilerimizle yaptığımız “Rahmi Koç Müzesi” gezimizde öğrencilerimiz, matematiğin günlük hayatta kullanım alanlarını yakından görme fırsatı yakaladılar. Gezi süresi içine aldığımız ‘Renkli Matematik Atölyesi’ adlı eğitimde öğrencilerimiz Mimar Sinan, Leonardo da Vinci gibi zamanın önemli insanlarının yapmış oldukları veya plânladıkları kemer, köprü vb. eserlerde matematiğin nasıl kullanıldığını gözlemleme fırsatı bularak eğlendiler.

MEF MUN ETKİNLİĞİ

Özel Mürüvvet Evyap Fen Lisesi ve Koleji Mun Kulübü öğrencileri geçtiğimiz ay katıldıkları ISS MUN Konferansından başarıyla döndüler. Mun Kulüp öğrencilerinden Emir Mert Yanar Üstün Delege Ödülü ve Efsa Damla Çelik En İyi Delege Ödülü’ne layık görüldü. Edindikleri eşsiz deneyimlerin yanı sıra aldıkları ödüllerle de bizleri gururlandırdılar. Elina Gatina’nın sorumluluğundaki MUN Kulübü öğrencileri şimdi de […]

LİTVANYA ÜNİVERSİTESİ TANITIM ETKİNLİĞİ

Özel Mürüvvet Evyap Okulları olarak Evyap Uluslararası Ofis’in Yurt Dışı Üniversite Tanıtım Çalışmaları kapsamında, Dünya’nın en iyi 400 üniversitesi arasında yer alan Litvanya  Üniversitesi yetkilileri öğrencilerimiz için üniversitelerinin tıp fakültesini tanıtan bir sunum gerçekleştirdi. Sunum sonunda öğrencilerimiz merak ettikleri soruları sorarak Litvanya Üniversitesi hakkında bilgi sahibi oldular.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.