Dünyanın Geleceğine Yön Verenlerin Buluşma Noktası

Özel Mürüvvet Evyap Fen Lisesi Öğrencileri “ Dünyanın Geleceğine Yön Verenler” başlığı altında Kadir Has Üniversitesinde düzenlenen Akademi Mimarlık programına katıldılar.

Tüm gün süren ve altı oturum düzenlenen programın başında Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Arzu Erdem “İstanbul’a Hem İçinden Hem Dışından Bakmak” konulu bir sunum yaptı.

Sonrasında Öğretim Görevlisi Ali Dur “Tasarım Kültürü Üzerine Düşünceler” başlıklı ilgi çekici tasarımlar içeren görsellerle dolu bir söyleşi yaptı.

Öğretim Görevlisi Sarper Takkeci “Alternatif Mimarlık Pratikleri” konusunda bilgi verdi. Öğle yemeği ve kampüs gezisinin ardından öğrencilerimiz,  Öğretim Üyesi Sabri Gökmen’in hazırladığı “Y Kuşağı Nasıl Tasarlıyor” başlıklı derse katıldılar. Bu dersten sonra  “Bir Yapı Bir Mimar” başlığı altında konuk olarak davet edilen bir mimar; mimarların büroda, sahada nasıl çalıştığı, nasıl ürettiği konusunda bilgi verdi.

Programın sonunda Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sondan Durukanoğlu Feyiz “ Yüksek Öğrenimde Yeni Eğitim Modeli” başlıklı bir söyleşi yaptı ve öğrencilerimizin sorularını cevapladı.