Lise Öğrencilerimiz Sosyal Sorumluluk Projesinde
GÜNCEL HABERLER

          Özel Mürüvvet Evyap Koleji 11. sınıf öğrencileri, "5 Aralık Dünya Gönüller Günü" haftasında Bir Çocuk Bir Umut Derneğinde bir gün gönüllü olarak yer aldı.

          Bir Çocuk Bir Umut, Marmara Üniversitesi bünyesinde kurulan, aydınlık yarınlar için payına düşeni yapmaya çalışan ve  bu topraklarda sevginin, iyiliğin hâkim olacağına inanan çeşitli gönüllü öğrencilerin oluşturduğu bir dernektir. Her ay çeşitli illerdeki köy okullarına giden ve kütüphane kuran Bir Çocuk Bir Umur Derneği; öğrencilerle eğlenceli, eğitici ve çeşitli oyunlarla geçen unutulmaz anıların yaşanmasına vesile oluyor. Tarih ve Türk Dili ve Edebiyat öğretmenleri eşliğinde dernek gönülleri ile bir araya gelen öğrencilerimiz öncelikle "nasıl gönüllü olunur, neler yapılabilir?" sorularına yanıt aldı. Ardından depo çalışmasında çeşitli gruplara ayrılan öğrencilerimizden bazıları, ilköğretim ve ortaokul öğrencilerinin seviyelerine göre getirilen kitapları gruplara ayırarak, bilgisayar ortamında kayıt işlemini gerçekleştirdi. Kimi grup atkı ve bereleri hediye paketi yaptı kimi de kolilere yerleşti. 

         Öğrencilerimiz, kendilerinden farklı sosyal ve ekonomik koşullardaki kardeşlerine yardım etmenin verdiği mutluluk ve sorumluluk bilinciyle keyifli ve anlamlı bir gün geçirmiş oldu. 

         Emeği geçen öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.