KOLEJ

ÖĞRETMEN GELİŞİM PROGRAMI

Öğretmenlerin sosyal ve duygusal becerileri, öğrencileri ve öğrenme ortamlarını doğrudan etkilemektedir. Özel Mürüvvet Evyap Koleji ve Fen Lisesi; Öğretmenlerinin sınıf içinde ve dışında örneklik konumunu önemser. Yıl boyunca yapılan toplantı ve eğitimler ile alanlarında yetkin eğitim kadrosunun gelişimini “sürekli öğrenme“ ilkesiyle destekler. Resmi Prosedürler, Zümre Çalışmaları, Duygu Kontrolü, Stres Yönetimi, Çoklu Zeka, Sınıf Yönetimi, Eğitim Teknolojileri Kullanımı, İlk Yardım, Hijyen, Kaygı ile Baş Etme, Otizm ve Özellikleri, Disleksi ve Özellikleri, Uyum Sorunları ve Çözümleri gibi pek çok farklı başlık altında düzenlediği kurs, seminer ve  çalışma programları ile öğretmenlerinin mesleki gelişimine katkı sunar.

Öğretmen eğitimlerinde “yaptığı işi seven ve işiyle mutluluğunu büyüten, sonucunda doğal olarak başarıyı yakalayan ideal öğretmene ulaşmak” esas alınır. Eylemin kendisi sonuçtan değerli görülür. Öğretmenlerin yetkinlik ve becerilerini artırmaları için fırsat tanınır.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.