KURUMSAL

KURUCU TEMSİLCİSİ MESAJI

Değerli Öğrencilerimiz, Saygıdeğer Velilerimiz, Sevgili Öğretmenlerimiz ve Çalışanlarımız;

Okulumuz, 2006’da Mürüvvet Evyap Hanımefendi’nin vefatı sonrası 2008 yılında hayırsever kardeşlerinin girişimi ile kurulmuştur.

Hayattayken bizzat tanıma şansını bulduğum Mürüvvet Hanım; iş ciddiyeti, çok yönlülüğü, yardımsever ve hatırşinaslılığı, eğitime ve gençlere olan inancı ile müstesna bir insandı.

Eğitim; Evyap ailesindeki tüm fertlerin fevkalade önemsediği, değer verip yatırım yaptığı bir konudur. Aile bugüne kadar birçok eğitim kurumunu ülkemize kazandırmış ve Milli Eğitim Bakanlığının hizmetine sunmuştur.

Halihazırda Milli Eğitim Bakanlığı ile yapmış olduğu protokol çerçevesinde Erzurum’da 20 derslikli Mehmet Rıfat Evyap Fen Lisesinin temeli yıl içerisinde atılacaktır ve okul 2023 yılında hizmete girecektir. Yeni okul projeleri ile bu misyon önümüzdeki yıllarda da artarak devam edecektir.

Özel Mürüvvet Evyap Okullarının kuruluş amacı yine aynı duygu ve düşüncelerle Atatürk’ün çizdiği çağdaş uygarlık yolunda, bilimin ışığında, evrensel değerlere sahip, milli ve manevi duyguları yüksek; kendine, ailesine, ülkemize değer katan ve değer bilen çocuklar yetiştirmek olarak özetlenebilir.

Bizlere emanet edilen çocuklar; amacımıza uygun olarak okulumuzda alanında deneyim sahibi, yetkin öğretmenlerimiz tarafından eğitilmektedir. Okulumuz öğrencilerin her türlü ihtiyacını karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. Bunun yanı sıra spor ve sanatın her dalında birçok imkan öğrencilerimizin kullanımına sunulup sosyal becerilerinin de gelişmesi sağlanarak hayata hazırlanmalarına destek verilmektedir.

Bir IB okulu olarak  öğrencilerimize; yeni bakış açıları, büyük hedefler ve geleceği şekillendiren deneyimler kazandırıp eğitim vermekteyiz. Öğrencilerimiz, “Evyap Çiftlik” projemizle çok daha yakından doğayı yaşayabilmekte, hayvanları tanıyabilmekte ve tarım faaliyetlerini yürütebilmektedirler. Gelişimin, becerinin, geleceğin ve başarının hedef alındığı eğitim anlayışına 15 yıllık tecrübesini katan Evyap Kolejinin, her birine büyük değer katma amacı edinerek verdiği eğitimlerle yetiştirdiği öğrencileri; sadece sınavlarda değil, gelecekte de ülkelerini ve dünyalarını olduklarından daha iyi bir hale getirmenin amacını taşımaktadır.

Bu yıl okulumuzun 15. kuruluş yıl dönümünü hep birlikte idrak edeceğiz. Bundan çok daha önemlisi ise “Cumhuriyet”imizin 100. kuruluş yıl dönümünü öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve diğer tüm paydaşlarımız ile heyecan ve coşkuyla yıl boyu sürecek 100 etkinlik ile kutlayacağız. İlk adımı 29 Ekim 2022 tarihinde okulumuz içerisinde yeni Atatürk Köşesini  açmak suretiyle başlatacağız ve 29 Ekim 2023 tarihine  kadar aralıksız devam edeceğiz.

2022-2023 yılının çocuklarımıza ve öğrenen topluluğumuza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.

Saygılarımla

Mustafa Arın

Kurucu Temsilcisi

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.