TUĞBA ŞAHİN

Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmenimiz Tuğba Şahin, Yeditepe Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünü onur derecesiyle bitirdi. Üniversite yıllarında Erasmus bursu ile İsveç Malmö Üniversitesinde eğitim aldı. Halen, Yeditepe Üniversitesi Eğitim Bilimleri Entstitüsü Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü yüksek lisans eğitimine devam etmektedir ve tez aşamasındadır. Mesleki kariyerinde farklı okullarda ve kademelerde deneyimi olan psikolojik danışman ve rehber öğretmenimiz 2016 yılından beri Özel Mürüvvet Evyap Okullarında görev yapmaktadır.
Mesleki yaşamında aldığı eğitimler: WISC-R Zeka Testi Uygulama ve Yorumlama Eğitimi, Çocuklarla Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi, Marmara Üniversitesi Aile Danışmanlığı, Yeşilay Bağımlılıkla Mücadele Programı Eğitimi, Gestalt Yaklaşımlı Grupla Psikolojik Danışma Uygulama Programı, Attentioner (Dikkat) Uygulayıcı Eğitimi, Çocuk Değerlendirme ve Dikkat Testleri Eğitimi.
Mesleki yaşamında yürüttüğü projeler: “Arkadaşlık İlişkilerini Geliştirme Grupla Psikolojik Danışma Uygulaması”,“Sınav Kaygısı Grupla Psikolojik Danışma Uygulaması”,“İkili İlişkilerde Psikolojik Şiddeti Önleme Çalışmaları”,“Gestalt Yaklaşımlı Sosyal Beceriler ve Benlik Saygısı Gelişimi Grupla Psikolojik Danışma Uygulaması”,“Destination Imagination Uluslararası Yarışma- Sosyal Sorumluluk Alanı Takım Sorumlusu – İstismarı Önleme Amacıyla Dezavantajlı Çocuklara “Hayır” Diyebilme Akran Danışmanlığı.

KARANLIKTA ve SESSİZLİKTE DİYALOG GEZİSİ

Ortaokul PDR Birimi “Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası” kapsamında öğrencilerimize “Karanlıkta ve Sessizlikte Diyalog Müzesi” gezisi düzenledi. Kendimiz ve çevremizle ile ilgili ön yargılarımızı geride bırakma şansı bulduğumuz gezimizde öğrencilerimiz; görme ve işitme engelli rehberlerin eşliğinde sergiyi gezdiler. Onların sıradan bir gününde, İstanbul’u “duyarak, dokunarak, koklayarak” nasıl yaşadıklarını deneyimledikleri farkındalık kazandıkları bir gün oldu.

Hayatımızdaki Mantarlar

Mantarların bazılarını görebilsek de bazıları gözle göremeyeceğimiz kadar küçüktür. Gözle görebildiğimiz mantarlara” şapkalı mantarlar” diyoruz ve evde yediğimiz” kültür mantarı” da bunlardan biridir. Günlük hayatta yemeği çok sevdiğimiz ekmek ve poğaça gibi besinler de mantarlar sayesinde bu kadar lezzetli olur, bu mantarlara ise “maya mantarları” diyoruz. Biz de 5. sınıf öğrencilerimizle maya mantarlarını çoğalttık ve […]

ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİMİZ ULUSLARARASI MATEMATİK LİGİ’NE KATILDI

Ortaokul öğrencilerimiz; ULUSLARARASI MATEMATİK LİGİ’ ne katıldı. 8.sınıflardan oluşan 9 öğrencimiz, sınav için ter döktü. Uluslararası Matematik Ligi, 40’tan fazla ülkede gerçekleşen ve öğrencilerin yaratıcı matematik sorularıyla tüm dünyada matematik sever öğrencilerle yarıştığı, yarışırken matematik becerilerini geliştirdiği ve uluslararası arenada takım olarak kendilerine yer edindiği, matematiği sevdiren bir organizasyondur.

RAHMİ KOÇ MÜZESİ’Nİ ZİYARET ETTİK

7. sınıf öğrencilerimizle yaptığımız “Rahmi Koç Müzesi” gezimizde öğrencilerimiz, matematiğin günlük hayatta kullanım alanlarını yakından görme fırsatı yakaladılar. Gezi süresi içine aldığımız ‘Renkli Matematik Atölyesi’ adlı eğitimde öğrencilerimiz Mimar Sinan, Leonardo da Vinci gibi zamanın önemli insanlarının yapmış oldukları veya plânladıkları kemer, köprü vb. eserlerde matematiğin nasıl kullanıldığını gözlemleme fırsatı bularak eğlendiler.

MEF MUN ETKİNLİĞİ

Özel Mürüvvet Evyap Fen Lisesi ve Koleji Mun Kulübü öğrencileri geçtiğimiz ay katıldıkları ISS MUN Konferansından başarıyla döndüler. Mun Kulüp öğrencilerinden Emir Mert Yanar Üstün Delege Ödülü ve Efsa Damla Çelik En İyi Delege Ödülü’ne layık görüldü. Edindikleri eşsiz deneyimlerin yanı sıra aldıkları ödüllerle de bizleri gururlandırdılar. Elina Gatina’nın sorumluluğundaki MUN Kulübü öğrencileri şimdi de […]

LİTVANYA ÜNİVERSİTESİ TANITIM ETKİNLİĞİ

Özel Mürüvvet Evyap Okulları olarak Evyap Uluslararası Ofis’in Yurt Dışı Üniversite Tanıtım Çalışmaları kapsamında, Dünya’nın en iyi 400 üniversitesi arasında yer alan Litvanya  Üniversitesi yetkilileri öğrencilerimiz için üniversitelerinin tıp fakültesini tanıtan bir sunum gerçekleştirdi. Sunum sonunda öğrencilerimiz merak ettikleri soruları sorarak Litvanya Üniversitesi hakkında bilgi sahibi oldular.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.