TUĞBA ŞAHİN

Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmenimiz Tuğba Şahin, Yeditepe Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünü onur derecesiyle bitirdi. Üniversite yıllarında Erasmus bursu ile İsveç Malmö Üniversitesinde eğitim aldı. Halen, Yeditepe Üniversitesi Eğitim Bilimleri Entstitüsü Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü yüksek lisans eğitimine devam etmektedir ve tez aşamasındadır. Mesleki kariyerinde farklı okullarda ve kademelerde deneyimi olan psikolojik danışman ve rehber öğretmenimiz 2016 yılından beri Özel Mürüvvet Evyap Okullarında görev yapmaktadır.
Mesleki yaşamında aldığı eğitimler: WISC-R Zeka Testi Uygulama ve Yorumlama Eğitimi, Çocuklarla Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi, Marmara Üniversitesi Aile Danışmanlığı, Yeşilay Bağımlılıkla Mücadele Programı Eğitimi, Gestalt Yaklaşımlı Grupla Psikolojik Danışma Uygulama Programı, Attentioner (Dikkat) Uygulayıcı Eğitimi, Çocuk Değerlendirme ve Dikkat Testleri Eğitimi.
Mesleki yaşamında yürüttüğü projeler: “Arkadaşlık İlişkilerini Geliştirme Grupla Psikolojik Danışma Uygulaması”,“Sınav Kaygısı Grupla Psikolojik Danışma Uygulaması”,“İkili İlişkilerde Psikolojik Şiddeti Önleme Çalışmaları”,“Gestalt Yaklaşımlı Sosyal Beceriler ve Benlik Saygısı Gelişimi Grupla Psikolojik Danışma Uygulaması”,“Destination Imagination Uluslararası Yarışma- Sosyal Sorumluluk Alanı Takım Sorumlusu – İstismarı Önleme Amacıyla Dezavantajlı Çocuklara “Hayır” Diyebilme Akran Danışmanlığı.

Su sporlarında Kupa ve Madalya ile döndük Okul sporları ,Sarıyer ilçe Spor Müdürlüğü ve Sarıyer Belediyesinin ortaklaşa organize ettiği 19 Mayıs Kupası Liseler Arası Kano Yarışmasında okulumuz öğrencilerinin oluşturduğu kano takımımız Sarıyer ilçe 3.’üncüsü olmuştur. Öğrencilerimizi tebrik eder , başarılarının devamını dileriz.

7 Mayıs 2024 tarihinde İstanbul Atlı Spor kulübünde düzenlenen okullar arası Votij (Atlı) Cimnastik branşında okulumuz 4. sınıf öğrencilerinden IŞIL GRACE CONNOLLY 1. , İDİL ALİCE CONNOLLY 4. olmuştur. Öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

MUN Kulübü Öğrencilerimiz BAUMUN Konferansına Katıldı!

🌍 3-5 Mayıs 2024 tarihleri arasında, öğrencilerimiz Bahçeşehir Üniversitesi’nde düzenlenen BAUMUN etkinliğine katıldı. Diplomatik simülasyonlara ve tartışmalara katılarak okulumuzu gururla temsil ettiler! 🌟

ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİMİZİN İNGİLİZCE ONLINE OKUMA PLATFORMLARINDAKİ BAŞARILARI KUTLANDI.

5,6 ve 7.sınıf öğrencilerimiz katıldığı Highlights Library ve News-0- Matic Online uygulamasındaki performanslarına göre önemli bir başarı elde ettiler. Yarışmanın amacı; okuma alışkanlığına teşvik etmek ve yaratıcılıklarını geliştirmektir. Yarışma sonuçlarına göre; 6. sınıf öğrencimizden Alp AZUM birinci , Deniz TÜRKMEN ikinci, üçüncü olan öğrencilerimiz ise; 5.sınıflardan Ahmet Öke MISRAL, 6.sınıflardan Tebessüm CHİKMETOGLOU, İdil Selen KURUÇAY […]

Özel Mürüvvet Evyap Okulları Anadolu ve Fen Lisesi olarak 9. Sınıf öğrencilerimizle Almanca Bilgi yarışması etkinliği gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz öğrendikleri bilgileri pekiştirme sanşı bularak organizasyonda keyifli dakikalar geçirdiler. Yarışma Anadolu Lisesi 9A sınıfının galibiyeti ile sonlandı.

25 Nisan DNA Günü

Her yıl 25 Nisan bilim dünyası tarafından ’Dünya DNA Günü’ olarak kutlanıyor.DNA günü, ilk defa 2003 yılnda ABD Ulusal İnsan Genom Araştırma Enstitüsü tarafından kutlanmaya başlanmıştır. J.watson,F.Crick,M.Wilkins,R. Franklin ve arkadaşlarının 25 Nisan 1953 tarihinde Nature dergisinde yapılan DNA yapısı hakkındaki yayınlara ithafen belirlenen gün ile DNA hakkında bilinenleri arttırmak ve genetik biliminin geniş kitlelere yayılması […]

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.