Öğrenci Yetiştirme Seminerleri
Öğrenci Yetiştirme Seminerleri

Okul olarak öğrencilerimizi akademik açıdan olduğu kadar sosyal yönden de en donanımlı şekilde yetiştirmek için  çalışıyoruz. Özel Mürüvvet Evyap Koleji ve Fen Lisesi, öğrencilerine  uyguladığı çeşitli program ve seminerler ile onların  çok yönlü bireyler olabilmeleri için çaba sarf etmektedir.

 

Doğru Meslek  Seçimi Seminerleri

Özel Mürüvvet Evyap Okulları, alanında uzman kurumlar ile geliştirdiği işbirlikleri sayesinde öğrencilerine meslekler konusunda en doğru bilgileri paylaşmakta, periyodik testler ile düzenli olarak öğrenci tercihleri öğrenilmektedir.

Benego Eğitim ve Danışmanlık firması bu alanda çözüm ortaklarımızdan biridir. 

Meslekler, özellikleri, çalışma şartları, gereken yetkinlikler, kariyer olanakları gibi üst başlıklarda  firma temsilcileri seminerler vermek suretiyle katkı sunmaktadır. Gerek üniversiteler gerekse meslek mensupları ile yürütülen çalışmalar, öğrencilerde farkındalık bilincini geliştiren uygulamalar olarak görülmektedir.

Ayrıca okulumuz PDR servisinin  yaptığı seminerler ve birebir görüşmeler yoluyla yaptığı danışmanlık hizmetleri, öğrencilerimizin meslek seçerken en doğru kararları almaları konusunda büyük bir destek olmaktadır.

Yaz tatillerinde ise Özel Mürüvvet Evyap Okullarında çocukları okuyan ve iş imkânları misafir /gözlemci/stajyer öğrenci kabulüne uygun olan velilerimiz ile işbirliği içinde güven duygusu ile iş hayatına merhaba denmektedir. 

 

Alan seçimi Seminerleri

Uygun meslek seçiminden önce atılması gereken önemli bir  adım da 10.sınıf sonunda yapılan alan seçimidir. Öğrencilerimizin kendi yeteneklerine en uygun  alanı seçip oradan istedikleri  mesleğe adım atabilmeleri için Alan Seçimi Seminerlerini  öğrencilerimize ve velilerimize bilgilendirme sunumu şeklinde yapıyoruz.

 

Kariyer Seminerleri 

Öğrencilerimizin kariyer planlamalarını liseden başlayarak sağlam adımlar ile belirleyip o yönde geleceklerini  planlayabilmeleri için  ufuk açıcı çeşitli programlar uygulanır. Örneğin MEF Üniversitesinden Prof.Dr. Erhan ERKUT gibi öğrencilerimize yeni bakış açıları kazandıracak değerli isimlerden alınan seminerlerle öğrencilerimize kariyer planlamalarında püf noktası olabilecek konu başlıklarında yardımcı olunur.

 

Sağlık ve İlk Yardım Eğitimi Seminerleri

Öğrencilerimizin hayatta karşılaşabilecekleri kaza, kalp krizi, yutak borusuna bir madde kaçması vb.gibi acil müdahale gerektiren durumlarda bilgi sahibi olmalarını kendilerine ve çevrelerine fayda sağlayabilmelerini önemsiyoruz. Bu şekilde basit müdahalelerle hayat kurtarabilecek ilk yardım bilgilerini, düzenlediğimiz ilk yardım eğitimi seminerleri ile vermeye çalışıyoruz.

 

 

Hijyen Eğitimi Seminerleri

Öğrencilerimize, kişisel hijyen, tuvalet hijyeni ve el hijyeni konusunda bilgiler verilip, öğrencilerimizin etkin el yıkama, ayak, tırnak ve saç bakımlarını doğru şekilde yapabilmeleri için kişisel bakımın önemini anlatan, hijyen konusunda uzman biyologlarla ortak seminerler düzenlemekteyiz.

 

Çevre Bilinci ve Hayvanları Koruma Seminerleri

Öğrencilerimizde çevre duyarlılığını geliştirmek ve doğaya saygı kültürünü çoğaltmak için yıl içinde gerçekleştirilen seminerler bilinç oluşmasında etkili olmaktadır. Ayrıca çevremizdeki hayvan barınaklarına yönelik ziyaret ve destek programları öğrencilerimizin severek katılım sağladığı faaliyetlerdir.

 

Kadının Toplumsal Hayattaki Rolü Konulu Seminerler 

Her yıl  8 Mart Dünya Kadınlar gününde Özel Mürüvvet Evyap Okulları olarak kadının toplumsal hayattaki rolünün önemini vurgulayan programlar yapıyoruz. Kendine güvenli, yarınlara umut olan güçlü kadınları okulumuza davet etmek suretiyle, hiçbir zorluk karşısında yıkılmadan yollarına devam eden kadınlarımızın, aile, akademi ve iş dünyasında hem anne olmak hem kadın olarak biriktirdikleri  tecrübeleri dinliyoruz.

 

Tarih bilinci Seminerleri 

Mustafa Kemal Atatürk’ün  “Tarihini bilmeyen milletler yok olmaya mahkûmdur.’’ Sözünden ilhamla öğrencilerimizde   köklü bir tarih bilinci oluşturmaya yönelik programlar periyodik olarak gerçekleştirilmektedir.

Her yıl;  6 Ekim İstanbul’un düşman işgalinden kurtuluşu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 10 Kasım Atatürk’ü Anma haftası, 18 Mart Çanakkale Zaferi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programlarının yanında,  Sarıkamış Şehitlerini Anma, İstanbul’un Fethi, Türk Milli Kültürü, gibi başlıklarda tarih seminerleri yapılmaktadır.

 

Mustafa Kemal Atatürk Konulu Seminerler 

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün  tüm yönleriyle öğrenilmesi, devrimlerinin kavranması amacı ile her yıl “ Atatürk” konulu  bilgi yarışması gerçekleştirilir. Yarışmanın finalinde bir kez daha Atatürk’ün hayatından kesitlerin sunulduğu seminerler gerçekleştirilir. Her yıl 10 Kasım günü yapılan anma töreninde ise mutlaka günün anlam ve önemini anlatmak üzere Mustafa Kemal Atatürk konulu bir seminer ile öğrencilerimize Atatürk bilinci öğretilir.

 

İş Hayatı Konulu Seminerler

Kariyer günleri çerçevesinde planladığımız seminerlerde iş dünyasının önemli firmalarının çalışanları okulumuza konuk olmaktadır. Profesyonel iş hayatının genel şartları ve işe alımlarda dikkat edilen hususlar konusunda bilgiler paylaşılır. Bu seminerlerde öğrencilerimiz birebir sorular sorarak iş dünyasıyla ilgili merak ettikleri konuları öğrenebilmektedirler.

 

Demokrasi Bilinci Seminerleri

Okulumuzda haftalık olarak yapılan öğrenci meclisi toplantılarında okul öğrenci başkanı ve sınıf temsilcileri doğrudan  okul yönetimine katkı sunar, birlikte kararlar alıp uygun hayata geçirebilmektedirler. Demokrasi uygulamalarının yanında çeşitli insan hakları derneklerinden gelen temsilciler ile de öğrencilerimizde demokratik duyarlılık geliştirilmektedir.

 

Yurtdışında Eğitim Konulu Seminerler 

Yurtdışı eğitimiyle ilgili öğrencilerimizi aydınlatacak, onların sorularını cevaplayacak yurt dışı eğitim danışmanları ile ortak seminerler düzenleyip  merak ettikleri sorulara cevap bulmalarını sağlıyoruz.

 

Dil Eğitimi ve Önemi Konulu Seminerler

İngilizce bilmenin yanında bir topluluk önünde akıcı İngilizce konuşma yapabilmenin önemini, yöntemini ve bu yönde yapılabilecek çalışmaları kavratabilmek amacıyla İngilizce Öğretmenlerimiz çeşitli konuklar ile seminerler düzenler. Ayrıca düzenlediğimiz English Teen Talk Day aktivitesinde, öğrenciler kendi seçtikleri konular hakkında 3’er dakikalık kısa konuşmalar yaparak bu yönde alıştırmalar yapıp İngilizce becerilerini geliştirirler.

 

FCE-TOEFL -IELTS Seminerleri

Öğrencilerimizin gerek yurtdışı gerekse yurtiçi eğitim ve iş başvuruları için gerekli olan FCE TOEFL, IELTS sınavları ile ilgili merak ettikleri konularda seminerler,   British Side sınav merkezince gerçekleştirilir.