ÖĞRENİM
DENEYİMLERİ

SOSYAL SORUMLULUK

“Toplumsal Dayanışma” toplumun kurum ve kuruluşlarıyla ortak değerlerde birleşmesi ve birlikte hareket etmesidir. Yaşamımızda “Toplumsal Dayanışma”nın çok önemli bir yeri olduğunu unutmamamız gerekmektedir. Çünkü iyi yaşamamıza yardımcı olacak etmenlerden birisi de, çevremizle dayanışma içinde olmamızdır.
İyi bir başarı elde etmek için çevresel faktörlerimizi iyileştirmemiz gerekmektedir. Çünkü insan sosyal bir varlıktır ve çevresindeki tüm olaylardan doğrudan veya dolaylı olarak etkilenir. Özel Mürüvvet Evyap Okulları olarak bizler de bu fikirlerden yola çıkarak öğrencilerimizin sosyal sorumluluk bilincine sahip olmaları ve duyarlı birer birey olarak yetişmeleri için çeşitli projelere imza atmaya devam ediyoruz. Bu doğrultuda gerçekleştirdiğimiz projelerden bazıları şöyledir:

Şubat 2022

Paylaşmak Güzeldir

Özel Mürüvvet Evyap Fen Lisesi ve Koleji olarak ”Değerler Eğitimi” kapsamında aralık ve ocak ayı boyunca yardımlaşma
ve paylaşma değerini ele aldık. Öğrencilerimiz Kars’ın Selim ilçesindeki anaokul ve ilkokul öğrencilerini aldıkları botlar ve çeşitli hediyelerle mutlu etti. Toplamda 135 öğrencinin bot ihtiyacını karşılayan öğrencilerimizden bazıları, hediyelerin içine yazdıkları kısa notlar yardımıyla oradaki kardeşleriyle aralarında kurdukları bağı güçlendirdi. Yardımlaşma ve paylaşmanın önemini bir kez daha bizlere hatırlatan bu sosyal sorumluluk projesinde emeği geçen tüm idarecilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve tabii ki asıl kahramanlarımız olan öğrencilerimize gösterdikleri hassasiyet ve farkındalık için minik öğrencilerin sevgi dolu teşekkürlerini iletiyoruz.

 

Şubat 2022

Her Şey Bir Adımla Başlar

Özel Mürüvvet Evyap İlkokulu olarak “Değerler Eğitimi” kapsamında aralık ve ocak ayı boyunca “Yardımlaşma ve Paylaşma” değerini ele aldık. Öğrenenler ve aileleri yardım kampanyasına katılarak gıda ürünleri gönderdiler ve yardım kolileri hazırladık. Ardından hazırladığımız kolileri ihtiyaç sahibi 11 aileye ulaştırdık. Bu kampanyaya katkıda bulunan tüm öğrenenlerimize ve velilerimize teşekkür ederiz.

 

Eylül 2021

Deney Malzemelerimizi İhtiyaç Sahiplerine Ulaştırdık.
We Delivered Our Experiment Materials To Those In Need.

Ortaokul öğrencilerimizle fen laboratuvarımızdaki fazla deney malzemelerimizi, çalışma ve okuma kitaplarımızı Denizli’de laboratuvarı olmayan ihtiyaç sahibi bir köy okuluna bağışladık. Orada bu malzemeleri kullanarak yeni şeyler öğrenecek arkadaşlarımız için çok mutluyuz. With our secondary school students, we donated our excess experimental materials, study and reading books in our science laboratory to a village school in Denizli in need, which does not have a laboratory. We are very happy for our friends who will learn new things by using these materials.

 

Eylül 2020

TEMİZLİK İÇİN SARIYER OKULLARIYLA BİR ARADAYIZ

“Sosyal Sorumluluk Projeleri’nde” yer alan okulumuz, daha önce olduğu gibi salgın sürecinde de dezenfektan malzemesi ihtiyacı olan okullara destek vermeye devam ediyor. İstanbul Sarıyer bölgesi okullarından Anafartalar İlköğretim Okulu ve Alparslan İlköğretim Okulu’na dezenfektan ihtiyaçlarını karşıladık. İkinci dönem eğitim-öğretim yılının tüm eğitim camiasına sağlık ve başarı getirmesi dileklerimizle…

29 Temmuz 2020

SIRA ARKADAŞIMIZ ZİYA PAŞA İLKÖĞRETİM OKULU

Her zaman  “Sosyal Sorumluluk Projeleri’nde” yer alan okulumuz, daha önce olduğu gibi bu süreçte de ihtiyacı olan okullara destek vermeye devam ediyor. Erzurum İspir’de bulunan Ziya Paşa İlköğretim Okulu’na 29 Temmuz 2020 tarihinde 480 öğrencinin kullanabileceği  240 adet 2’li sıra gönderilmiştir. Yeni eğitim-öğretim yılının tüm eğitim camiasına sağlık ve başarı getirmesi dileklerimizle…

20 Nisan 2019

“ATMA, ÇOCUKLARA UMUT OLSUN!” PROJESİ

Özel Mürüvvet Evyap Okulları Ortaokul öğrencilerimiz; “Atma Çocuklara Umut Olsun” projesi kapsamında kullanmadıkları, oyuncakları okulumuz görsel sanatlar atölyesinde tekrardan tasarlayarak Suçukağıpaşa Karaca Ortaokulu öğrencilerine hediye ettiler. Hediyeler, öğrencilerimiz tarafından paketlenerek kardeş öğrencilere gönderildi.

24 Nisan 2019

“KARNE HEDİYEM EVYAP’TAN!” PROJESİ

Ortaokul öğrencilerimiz, “İyilik Arkadaşım” projesi kapsamında elleriyle tasarlayıp hazırladıkları karne hediyelerini Ötençay Halil İbrahim Çebişçi Ortaokulu öğrencilerine gönderdi.

16 Mayıs 2019

“BİR İYİLİK DE SEN YAP!” PROJESİ

Ortaokul öğrencilerimiz “Bir İyilik de Sen Yap” projesi kapsamında Kars Küçükatmaca İlkokulu öğrencilerine kitap, kırtasiye malzemeleri ve içerisinde çeşitli oyuncaklar bulunan hediye kutular gönderdi.

17 Haziran 2019

“BİR KİTAP, BİR AYRAÇ” PROJESİ

Ortaokul öğrencilerimiz “Bir Kitap, Bir Ayraç” projesi kapsamında Işıklı Güldane Ataç Ortaokulu öğrencilerine kendi okudukları bir kitabı kendi elleriyle tasarladıkları bir ayraç ile beraber gönderdi. Gönderilen bu kitaplarla kardeş okulda bir kütüphane açıldı.

16 Ocak 2019

“MİNİK ELLER ÜŞÜMESİN!” PROJESİ

Özel Mürüvvet Evyap Okulları Ortaokul öğrencilerimiz “Minik Eller Üşümesin” projesi kapsamında Yeditepe İlkokulu öğrencilerine atkı, mont, bere, ayakkabı ve içerisinde oyuncak bulunan çeşitli hediyeler gönderdi.

30 Temmuz 2019

“İYİLİK ARKADAŞLARI” PROJESİ

Özel Mürüvvet Evyap Okulları 7. sınıf öğrencileri, “İyilik Arkadaşları” projesi kapsamında Okul yemekhanesindeki kullanılmayan bardak ve tabakları değerlendirerek görsel sanatlar atölyemizde ebru yaptı. Yapılan bu eserlere çeşitli süs bitkileri dikildi ve bu eserler huzurevinde bulunan yaşlılarımıza hediye edildi.

24 Ağustos 2019

“FARKLILIKLARA SAYGI” PROJESİ

Okulumuz 6. sınıf öğrencileri, “Farklılıklara Saygı” konusu kapsamında “Karanlıkta Diyalog Müzesini” ziyaret etti. Öğrencilerimiz, görme engelli vatandaşlarımızın günlük hayatta neler yaşadıklarını, onların hangi zorluklarla karşı karşıya kaldıklarını yakından deneyimledi.

4 Eylül 2019

“LÖSEV’E YARDIM” PROJESİ

2-8 Kasım “Lösemili Çocuklar Haftası” kapsamında 5. sınıf öğrencilerimize, LÖSEV Halkla İlişkiler Sorumlusu Şerife MERKİT tarafından “Lösemi Hakkında Bilgilendirme” semineri düzenlendi. Öğrencilerimiz lösemi hastalığı ve bununla mücadele eden sivil toplum örgütü olan LÖSEV hakkında bilgi aldı. Bu doğrultuda, LÖSEV yararına okulumuzda bir kermes organize edildi.

20 Eylül 2019

“ONLAR SİZDEN KİTAP BEKLİYOR!” KAMPANYASI

Okulumuzun veli ile öğrencileri iş birliği içerisinde düzenlenen “Onlar Sizden Kitap Bekliyor!” kampanyasına büyük bir ilgi gösterildi. Toplanan 500 adet kitap, okumayı talep eden öğrencilere ulaştırıldı. Tokat Kervansaray İlkokuluna gönderilen bu kitaplarla, okulda bir kütüphane kuruldu.

1 Ekim 2019

“SOMA İÇİN KERMES” ETKİNLİĞİ

Soma’daki maden kazası sonrasında mağdur olan aileler ve çocuklar için, öğrencilerimiz ile velilerimiz tarafından büyük bir kermes düzenlendi. Öğrenci ve velilerimizin kermes çalışmaları için göstermiş olduğu çaba görülmeye değerdi. Çocuklarımıza birlik, beraberlik ve paylaşma duygusunu kazandırmaya çalıştığımız bu sosyal sorumluluk projesinden elde edilen toplam 14.000 TL’lik gelir, okul idaresi tarafından ilgili ailelere teslim edildi.

16 Ekim 2019

“ENGELLİLER OKULUNDAN OKULUMUZA ZİYARET” ETKİNLİĞİ

Silivri Lions ve Leo Dernekleri Esen İbak Zihinsel Engelliler Uygulama Okulu müdürü, öğretmenleri ve bir grup öğrencisi tarafından, okulumuzun düzenlemiş olduğu “Bahar Şenliği” etkinliğine bir ziyaret gerçekleştirildi. Öğrencilerimiz, misafirlerle beraber farklı oyunlara katılıp gün boyu dans ederek hoşça vakit geçirmiş oldu.

4 Kasım 2019

“SOMA´YA DESTEK MEKTUBU” PROJESİ

Okul öğrenci meclisimiz ve PDR servisimiz, “Soma´ya Destek ve Paylaşım Mektupları” başlıklı bir etkinlikte bir araya geldi. Kaza sonrası hayatını kaybeden maden işçilerinin ailelerine mektuplar yazılarak onların acıları paylaşılmak istendi. Soma’da yaşanan acıyı derinden hisseden ve onlara elinden gelen desteği vermeye hazır olduğunu ifade etmek isteyen öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve okul yöneticilerimiz; duygularını kağıtlara döktü.

5 Aralık 2019

“SOMA´YA VEFA KÖPRÜSÜ” PROJESİ

Misyonu gereği toplumsal olaylara duyarlı yetiştirilen öğrencilerimiz tarafından, okulumuzda Soma´ya yardım amaçlı büyük bir kermes düzenlendi. Başta okul yönetimimiz olmak üzere tüm öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, velilerimiz ve çalışanlarımız bu kermese gönülden katkıda bulundu. Hayata daha sıkı tutunmaları ve yaşama bağlı kalmaları için, desteğe ihtiyacı olan Somalı çocuklara, öğrencilerimiz; “Kitap Kumbarası” ve “Oyuncak Kumbarası” hazırlayarak oradaki yaşıtlarına destek olmayı, onların zorlu hayatlarına bir nebze renk katmayı hedefledi.

9 Aralık 2019

“SURİYE’DEKİ İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DESTEK” ETKİNLİĞİ

Suriye’de yaşanan iç savaşta evsiz kalan ve ölümle burun buruna gelen çocuklar için, Özel Mürüvvet Evyap Okulları üzerine düşeni yaptı. Öğrenciler tarafından düzenlenen kermeste toplanan para ve yardımlar, Suriye’deki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere ilgililere teslim edildi.

11 Aralık 2019

“FİLİPİNLER’E YARDIM KERMESİ” ETKİNLİĞİ

Filipinler’de meydana gelen doğal afetten sonra türlü sıkıntılarla karşı karşıya kalan milyonlarca insan için yapılan yardımlara Özel Mürüvvet Evyap Okulu olarak, bizim de çorbada bir tuzumuz bulunsun diye, Kızılay ile iş birliği içerisinde okulumuzda bir kermes düzenlendi. Toplanan bağış, “Lise Cep Sineması”nda düzenlenen “Dünden Bugüne Kızılay” adlı seminerden sonra Okul Müdürümüz Mehmet BÜYÜKCOMBAK ve Okul Başkanımız Hakan ÖZSOY tarafından Kızılay’a takdim edildi.

5 Ocak 2020

“DİLEK AĞACI” PROJESİ

2009 yılında, Sosyal Sorumluluk Projemiz kapsamında Van’ın Çatak ilçesinin Çemik beldesinde bulunan Çemik İlköğretim Okulu ile kardeşliğin temeli atılmıştı. Kardeş okulumuzla her geçen yıl kardeşlik bağlarımız kuvvetlendi. Bu doğrultuda, Okul Aile Birliği görevlilerinin desteğiyle kardeş okulumuz adına okulumuzda bir kermes düzenlendi. Kermes sonrası öğrencilerimiz, kardeşlerine destek vermek için “Dilek Ağacı” projesi vasıtasıyla kardeş öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak için çekilişe katıldı. Çekiliş sonrası öğrencilerimiz, kendi elleriyle hazırlamış oldukları hediyeleri bizlere getirdi. Hediyeler, Okul Aile Birliğinde görevli olan öğretmen ve veliler tarafından paketlenerek kargoya verilmek üzere hazırlandı. Böylece birçok kırtasiye malzemesi, bilgisayar ve çeşitli kitaplar kardeş okulumuza gönderilmiş oldu.

16 Ocak 2020

“İZZET BAYSAL HUZUREVİ ZİYARETİ” ETKİNLİĞİ

“Fotoğrafçılık Kulübü” öğrencileri gerçekleştirdiği etkinliklerin yanı sıra “Sosyal Sorumluluk Projesi” adı altında İzzet Baysal Huzurevini ziyaret etti. Öğrenciler, okulda bir kermes düzenleyerek elde ettikleri gelir ile oradaki büyüklerine hatıra amaçlı yeni yıl hediyesi hazırladı. Ziyaret esnasında büyüklerin yaşam öyküleri ve tecrübeleri, öğrenciler tarafından ilgi ve dikkatle dinlendi.

Eylül 2020

TEMİZLİK İÇİN SARIYER OKULLARIYLA BİR ARADAYIZ

“Sosyal Sorumluluk Projeleri’nde” yer alan okulumuz, daha önce olduğu gibi salgın sürecinde de dezenfektan malzemesi ihtiyacı olan okullara destek vermeye devam ediyor. İstanbul Sarıyer bölgesi okullarından Anafartalar İlköğretim Okulu ve Alparslan İlköğretim Okulu’na dezenfektan ihtiyaçlarını karşıladık. İkinci dönem eğitim-öğretim yılının tüm eğitim camiasına sağlık ve başarı getirmesi dileklerimizle…

29 Temmuz 2020

SIRA ARKADAŞIMIZ ZİYA PAŞA İLKÖĞRETİM OKULU

Her zaman  “Sosyal Sorumluluk Projeleri’nde” yer alan okulumuz, daha önce olduğu gibi bu süreçte de ihtiyacı olan okullara destek vermeye devam ediyor. Erzurum İspir’de bulunan Ziya Paşa İlköğretim Okulu’na 29 Temmuz 2020 tarihinde 480 öğrencinin kullanabileceği  240 adet 2’li sıra gönderilmiştir. Yeni eğitim-öğretim yılının tüm eğitim camiasına sağlık ve başarı getirmesi dileklerimizle…

20 Nisan 2019

“ATMA, ÇOCUKLARA UMUT OLSUN!” PROJESİ

Özel Mürüvvet Evyap Okulları Ortaokul öğrencilerimiz; “Atma Çocuklara Umut Olsun” projesi kapsamında kullanmadıkları, oyuncakları okulumuz görsel sanatlar atölyesinde tekrardan tasarlayarak Suçukağıpaşa Karaca Ortaokulu öğrencilerine hediye ettiler. Hediyeler, öğrencilerimiz tarafından paketlenerek kardeş öğrencilere gönderildi.

24 Nisan 2019

“KARNE HEDİYEM EVYAP’TAN!” PROJESİ

Ortaokul öğrencilerimiz, “İyilik Arkadaşım” projesi kapsamında elleriyle tasarlayıp hazırladıkları karne hediyelerini Ötençay Halil İbrahim Çebişçi Ortaokulu öğrencilerine gönderdi.

16 Mayıs 2019

“BİR İYİLİK DE SEN YAP!” PROJESİ

Ortaokul öğrencilerimiz “Bir İyilik de Sen Yap” projesi kapsamında Kars Küçükatmaca İlkokulu öğrencilerine kitap, kırtasiye malzemeleri ve içerisinde çeşitli oyuncaklar bulunan hediye kutular gönderdi.

17 Haziran 2019

“BİR KİTAP, BİR AYRAÇ” PROJESİ

Ortaokul öğrencilerimiz “Bir Kitap, Bir Ayraç” projesi kapsamında Işıklı Güldane Ataç Ortaokulu öğrencilerine kendi okudukları bir kitabı kendi elleriyle tasarladıkları bir ayraç ile beraber gönderdi. Gönderilen bu kitaplarla kardeş okulda bir kütüphane açıldı.

16 Ocak 2019

“MİNİK ELLER ÜŞÜMESİN!” PROJESİ

Özel Mürüvvet Evyap Okulları Ortaokul öğrencilerimiz “Minik Eller Üşümesin” projesi kapsamında Yeditepe İlkokulu öğrencilerine atkı, mont, bere, ayakkabı ve içerisinde oyuncak bulunan çeşitli hediyeler gönderdi.

30 Temmuz 2019

“İYİLİK ARKADAŞLARI” PROJESİ

Özel Mürüvvet Evyap Okulları 7. sınıf öğrencileri, “İyilik Arkadaşları” projesi kapsamında Okul yemekhanesindeki kullanılmayan bardak ve tabakları değerlendirerek görsel sanatlar atölyemizde ebru yaptı. Yapılan bu eserlere çeşitli süs bitkileri dikildi ve bu eserler huzurevinde bulunan yaşlılarımıza hediye edildi.

24 Ağustos 2019

“FARKLILIKLARA SAYGI” PROJESİ

Okulumuz 6. sınıf öğrencileri, “Farklılıklara Saygı” konusu kapsamında “Karanlıkta Diyalog Müzesini” ziyaret etti. Öğrencilerimiz, görme engelli vatandaşlarımızın günlük hayatta neler yaşadıklarını, onların hangi zorluklarla karşı karşıya kaldıklarını yakından deneyimledi.

4 Eylül 2019

“LÖSEV’E YARDIM” PROJESİ

2-8 Kasım “Lösemili Çocuklar Haftası” kapsamında 5. sınıf öğrencilerimize, LÖSEV Halkla İlişkiler Sorumlusu Şerife MERKİT tarafından “Lösemi Hakkında Bilgilendirme” semineri düzenlendi. Öğrencilerimiz lösemi hastalığı ve bununla mücadele eden sivil toplum örgütü olan LÖSEV hakkında bilgi aldı. Bu doğrultuda, LÖSEV yararına okulumuzda bir kermes organize edildi.

20 Eylül 2019

“ONLAR SİZDEN KİTAP BEKLİYOR!” KAMPANYASI

Okulumuzun veli ile öğrencileri iş birliği içerisinde düzenlenen “Onlar Sizden Kitap Bekliyor!” kampanyasına büyük bir ilgi gösterildi. Toplanan 500 adet kitap, okumayı talep eden öğrencilere ulaştırıldı. Tokat Kervansaray İlkokuluna gönderilen bu kitaplarla, okulda bir kütüphane kuruldu.

1 Ekim 2019

“SOMA İÇİN KERMES” ETKİNLİĞİ

Soma’daki maden kazası sonrasında mağdur olan aileler ve çocuklar için, öğrencilerimiz ile velilerimiz tarafından büyük bir kermes düzenlendi. Öğrenci ve velilerimizin kermes çalışmaları için göstermiş olduğu çaba görülmeye değerdi. Çocuklarımıza birlik, beraberlik ve paylaşma duygusunu kazandırmaya çalıştığımız bu sosyal sorumluluk projesinden elde edilen toplam 14.000 TL’lik gelir, okul idaresi tarafından ilgili ailelere teslim edildi.

16 Ekim 2019

“ENGELLİLER OKULUNDAN OKULUMUZA ZİYARET” ETKİNLİĞİ

Silivri Lions ve Leo Dernekleri Esen İbak Zihinsel Engelliler Uygulama Okulu müdürü, öğretmenleri ve bir grup öğrencisi tarafından, okulumuzun düzenlemiş olduğu “Bahar Şenliği” etkinliğine bir ziyaret gerçekleştirildi. Öğrencilerimiz, misafirlerle beraber farklı oyunlara katılıp gün boyu dans ederek hoşça vakit geçirmiş oldu.

4 Kasım 2019

“SOMA´YA DESTEK MEKTUBU” PROJESİ

Okul öğrenci meclisimiz ve PDR servisimiz, “Soma´ya Destek ve Paylaşım Mektupları” başlıklı bir etkinlikte bir araya geldi. Kaza sonrası hayatını kaybeden maden işçilerinin ailelerine mektuplar yazılarak onların acıları paylaşılmak istendi. Soma’da yaşanan acıyı derinden hisseden ve onlara elinden gelen desteği vermeye hazır olduğunu ifade etmek isteyen öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve okul yöneticilerimiz; duygularını kağıtlara döktü.

5 Aralık 2019

“SOMA´YA VEFA KÖPRÜSÜ” PROJESİ

Misyonu gereği toplumsal olaylara duyarlı yetiştirilen öğrencilerimiz tarafından, okulumuzda Soma´ya yardım amaçlı büyük bir kermes düzenlendi. Başta okul yönetimimiz olmak üzere tüm öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, velilerimiz ve çalışanlarımız bu kermese gönülden katkıda bulundu. Hayata daha sıkı tutunmaları ve yaşama bağlı kalmaları için, desteğe ihtiyacı olan Somalı çocuklara, öğrencilerimiz; “Kitap Kumbarası” ve “Oyuncak Kumbarası” hazırlayarak oradaki yaşıtlarına destek olmayı, onların zorlu hayatlarına bir nebze renk katmayı hedefledi.

9 Aralık 2019

“SURİYE’DEKİ İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DESTEK” ETKİNLİĞİ

Suriye’de yaşanan iç savaşta evsiz kalan ve ölümle burun buruna gelen çocuklar için, Özel Mürüvvet Evyap Okulları üzerine düşeni yaptı. Öğrenciler tarafından düzenlenen kermeste toplanan para ve yardımlar, Suriye’deki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere ilgililere teslim edildi.

11 Aralık 2019

“FİLİPİNLER’E YARDIM KERMESİ” ETKİNLİĞİ

Filipinler’de meydana gelen doğal afetten sonra türlü sıkıntılarla karşı karşıya kalan milyonlarca insan için yapılan yardımlara Özel Mürüvvet Evyap Okulu olarak, bizim de çorbada bir tuzumuz bulunsun diye, Kızılay ile iş birliği içerisinde okulumuzda bir kermes düzenlendi. Toplanan bağış, “Lise Cep Sineması”nda düzenlenen “Dünden Bugüne Kızılay” adlı seminerden sonra Okul Müdürümüz Mehmet BÜYÜKCOMBAK ve Okul Başkanımız Hakan ÖZSOY tarafından Kızılay’a takdim edildi.

5 Ocak 2020

“DİLEK AĞACI” PROJESİ

2009 yılında, Sosyal Sorumluluk Projemiz kapsamında Van’ın Çatak ilçesinin Çemik beldesinde bulunan Çemik İlköğretim Okulu ile kardeşliğin temeli atılmıştı. Kardeş okulumuzla her geçen yıl kardeşlik bağlarımız kuvvetlendi. Bu doğrultuda, Okul Aile Birliği görevlilerinin desteğiyle kardeş okulumuz adına okulumuzda bir kermes düzenlendi. Kermes sonrası öğrencilerimiz, kardeşlerine destek vermek için “Dilek Ağacı” projesi vasıtasıyla kardeş öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak için çekilişe katıldı. Çekiliş sonrası öğrencilerimiz, kendi elleriyle hazırlamış oldukları hediyeleri bizlere getirdi. Hediyeler, Okul Aile Birliğinde görevli olan öğretmen ve veliler tarafından paketlenerek kargoya verilmek üzere hazırlandı. Böylece birçok kırtasiye malzemesi, bilgisayar ve çeşitli kitaplar kardeş okulumuza gönderilmiş oldu.

16 Ocak 2020

“İZZET BAYSAL HUZUREVİ ZİYARETİ” ETKİNLİĞİ

“Fotoğrafçılık Kulübü” öğrencileri gerçekleştirdiği etkinliklerin yanı sıra “Sosyal Sorumluluk Projesi” adı altında İzzet Baysal Huzurevini ziyaret etti. Öğrenciler, okulda bir kermes düzenleyerek elde ettikleri gelir ile oradaki büyüklerine hatıra amaçlı yeni yıl hediyesi hazırladı. Ziyaret esnasında büyüklerin yaşam öyküleri ve tecrübeleri, öğrenciler tarafından ilgi ve dikkatle dinlendi.

26 Ocak 2020

”VANLI KARDEŞLERİMİZLE GÖNÜL KÖPRÜLERİ” ETKİNLİĞİ

Van’da meydana gelen yıkıcı depremin ardından Van halkına gereken her türlü desteği vermeye çaba gösteren Özel Mürüvvet Evyap Okulları olarak, Van’dan Sarıyer’e gelen 40 kız öğrenci, okulumuzda ağırlandı. Öğrencilerin yaşadıkları acılara bir nebze olsun ortak olunmaya çalışıldı ve bu etkinlik kapsamında onların yaşadıkları sıkıntılar da dile getirilmiş oldu. İnanıyoruz ki yaşanan acıları paylaşabiliriz. Tıpkı, bu etkinliğin ardından misafir öğrencilerimizin yüzlerindeki gülümsemeyi ve yüreklerindeki heyecanı paylaştığımız gibi…

3 Şubat 2020

“KARDEŞLİK FAYI” PROJESİ

Özel Mürüvvet Evyap Okulları öğrencileri Van depremine kayıtsız kalmadı. “Kardeşlik Fayı” Projesi ile birlikte Okul Öğrenci Kurulu ve Rehberlik Servisi, Van’a bir yardım kampanyası düzenledi. Kimi öğrenciler zarf içinde nakdi yardımda bulundu, kimi öğrenciler ise yün çoraptan kışlık montlara varıncaya kadar depremzedelerin ihtiyaçlarına göre birçok ihtiyaç malzemesini okula getirdi. İmza ve makbuz karşılığında Türk Kızılayına teslim edilen yardımlar, Van’daki depremzedelere ulaştırıldı. Etkinlik esnasında Psikolojik Danışman Musa Sarıcı, öğrencilerimizin merhamet, yardım ve kardeşlik duygularının gelişmesi açısından bu tür faaliyetlerin çok önemli olduğunu vurguladı.

28 Şubat 2020

“DEPREMZEDELERİN YARARINA KERMES” PROJESİ

Van depreminde zarar gören vatandaşlarımız için düzenlenen ayni ve nakdi yardım kampanyalarıyla yetinmeyen öğrencilerimiz, Okul Öğrenci Kurulunun hazırlamış olduğu organizasyonla büyük bir kermes düzenledi. Öğrencilerimiz, kendi ailelerinin el emeği olan çeşitli yiyecek ve içeceği arkadaşlarına sundu. Öğrencilerimiz için önemli olan, bu yiyeceklerin satışından elde edilecek gelirin Van’daki kardeşlerine gidecek olması idi. Bu bilinçle birçok öğrenci alışveriş yaptıktan sonra para üstü dahi almayarak yardıma büyük bir katkıda bulundu.

20 Mart 2020

“VAN’A DESTEK, VEFA KERMESİ” ETKİNLİĞİ

Geçirmiş olduğu büyük depremin ardından yaralarını sarmaya çalışan Van’ın Erciş ilçesine, biz de katkıda bulunalım istedik. Bu doğrultuda, Gökoğlan Köyü İlköğretim Okulu ile yapılan görüşmeler neticesinde, öğrenciler için gerekli olan kıyafet ve kırtasiye ihtiyaçlarını belirlendi. Değerli velilerimizin desteği ile okulumuzda “Vefa Kermesi” düzenlendi. Ayrıca kesmes esnasında, hazırlamış olduğumuz kartlarda yazılı olan “Bir dileğimi gerçekleştirir misin?” sorusuna “Evet” diyen velilerimize, küçük zarflar içerisinde depremzede öğrenci isimleri ve dilekleri sunuldu.
Van Erciş Gökoğlan Köyü İlköğretim Okulu adına düzenlemiş olduğumuz bu “Vefa Kermesi”nden elde edilen gelirle alınan okul ve kırtasiye malzemeleri ile velilerimizin göndermiş olduğu kıyafet ve ayakkabı türü hediyeler Van’a doğru yola çıktı. Okul Aile Birliği üyelerimizin katılımı ve öğrencilerimizin desteği ile hazırlamış olduğumuz 19 adet koli Van’a gönderilmek üzere arabaya yüklendi. Malzemelerin teslimi için öğretmenlerimizden Şahin Çevik ve Ümit Cengiz ile Okul Aile Birliğini temsilen değerli velimiz Selda Erdoğan, Van’a gitti.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.