KURUMSAL

SOSYAL SORUMLULUK

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı
Plastik Kapak Kampanyası

Bütün sene yürüttüğümüz kapak kampanyamızda her tür plastik kapağı toplayarak sene sonunda omurilik felçlisi gençlerimize tekerlekli sandalye ulaşmasını sağladık

Mayıs 2023
İleri Dönüşümle İlgili Farkındalık Oluşturma ve Ürün Çıkarma

Enerji ve kaynak tasarrufunda sadece geri dönüşümü değil ileri dönüşümü (upcycling) de önemseyerek kullanılmış eşya ve malzemelerle tekrar kullanabileceğimiz yeni eşyalar tasarladık.

Nisan 2023
Lösev Tanıtım Söyleşisi

Lösemili Çocuklar Vakfı’nı kuruluş amacını, kuruldukları günden bugüne verdikleri hizmetleri ve gelişimleri dernek gönüllülerince yapılan söyleşi ile öğrendik. Gençlerimizin bu farkındalıkla bireysel olarak yapabilecekleri şeyler üzerine konuştuk. Lösev Dükkan ürünleri satışı ve okulumuzun bağışları ile derneğe destek olmayı amaçladık.

Nisan 2023
Getem sesli kitap kampanyası

Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Merkezi ‘nin yürüttüğü sesli kitap kampanyasına katıldık.

Mart 2023
Deprem Bölgesi için Kermes

Deprem sonrası yaptığımız kermeste veli, öğretmen, öğrenci el ele vererek gıda, aksesuar, süs eşyası, kitaplardan oluşan bir kermes düzenledik. Elde edilen gelir ile deprem bölgesindeki 200 çocuğumuza bayramlıklarını ulaştırdık.

Şubat 2023
Deprem bölgesine duş-wc kabini gönderme yardım kampanyası

6 Şubat 2023 ‘te ülkemizde yaşanan deprem sonrası bölgede ihtiyaç duyulan duş-wc kabinleri için tüm okulumuz katkıda bulundu. Alınan kabinler bölgeye ulaştırıldı.

Ocak 2023
Sağlıklı Beslenme Üzerine Söyleşi

İnsanın iyi olma halini kapsayan her türlü konu bizim ilgimizi çeker diyerek ergenlikte beslenme ve beslenme bozukluklarına dikkat çekmek için Diyetisyen Gamze Yönev ile bir söyleşi gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz merak ettikleri soruları sordular.

Aralık 2022
İhtiyaç Sahibi Çocuklar için Kışlık Ayakkabı Kampanyası

Özel Mürüvvet Evyap Okulları olarak yılbaşı hediyesi vermek istediğimiz 600 öğrenciye kışlık ayakkabılarını ulaştırdık, ekip çalışması ve dayanışma ruhunu sonuna kadar hissettiğimiz güzel bir kampanya oldu.

Aralık 2022
Enerji Tasarrufu Çalışmaları

Önce kendimizden ve en yakın çevremizden başlayacağız diyerek enerji tasarrufu konusunda okulda öğrencilerimizi bilinçlendirecek duyuru ve afişler hazırladık, enerji israfının önüne geçmeyi hedefledik.

Aralık 2022
Lösev Çiftliği’nden Satsuma Mandalinalarımız Geldi

Beslenme Dostu Okul Projemiz Kapsamında ortaokul öğrencilerimizle “Abur Cubura Son” etkinliği plândık. Öğrencilerimiz, abur cubur yiyeceklere ayırdıkları paralarını biriktirerek LÖSEV’e bağış yaptılar. Hem LÖSEV
Çiftliği’nden doğal Satsuma mandalina siparişi vererek sağlıklı beslendiler hem de LÖSEV’e bağış yaparak duyarlı bir davranışın parçası oldular.

Kasım 2022
İstanbul Maratonu

İstanbul Maratonunda Adımadım.org aracılığı ile Down Sendromlu çocukların eğitimi için Down Türkiye adına bağış topladık.

Kasım 2022
Darülaceze Ziyareti

Darülaceze’yi tanıdığımız bu ziyaretimizde yaşlı ve bakıma muhtaç bireylerle ilgili farkındalık farkındalığımızı arttırdık. 

Kasım 2022
Karanlıkta Diyalog Müzesi

Görme engelli bireylerle empati yapabileceğimiz harika bir deneyim kazandık

Kasım 2022
Kapak Toplama Yarışması

Özel Mürüvvet Okulları Sosyal Sorumluluk ve Yardımlaşma Kulübünün organizasyonuyla “Cumhuriyetimiz 100. Yılı Etkinlikleri” kapsamında yıl boyunca “Sınıflar Arası Kapak Toplama Yarışması” yapıyoruz. Toplanan kapaklar, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneğine bağışlanacak; oradan da engelli bireylere sandalye hediyesi olacak. Kasım ayının galipleri; Anaokulundan Kelebek A,ilkokuldan 4A, ortaokuldan 5A, liseden 9A oldular. Her birini, özellikle de tek başına 29,5 kg kapak toplayan öğrencimiz Doruk DERELİ’yi tebrik ediyoruz. Kampanyayı düzenleyen Sosyal Sorumluluk ve Yardımlaşma Kulübüne, katkı sağlayan tüm idarecilerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize teşekkür eder, katkılarının devamını bekleriz.

Ekim 2022
4 Ekim Hayvanları Koruma Günü

“Özel Mürüvvet Evyap Fen Lisesi ve Koleji   4 Ekim Hayvanları Koruma Günü sebebiyle ünlü İnstagram ve YouTube fenomeni Veteriner Hekim Mahmut Baran ŞAHİN’i konuk etti. Öğrencilerimizi güncel hayvan hakları hakkında bilinçlendiren Mahmut Baran Şahin; zor durumda olan hayvanlara nasıl  yardım edebileceğimizi , veteriner hekimlik mesleği için hangi aşamalardan geçildiğinden de söz etti. Öğrencilerimiz söyleşi sırasında  Baran Hoca’mızı  ilgiyle karşılayıp,eğlenirken öğrendiler.
Her canlının yaşam hakkına saygı duyulması  gerektiğini hatırlatan “4 Ekim Hayvanları Koruma Günü”nü kutluyoruz. #satınalmasahiplen #birkapmamabirkapsu #4EkimHayvanları Koruma Günü”

27 Eylül-5 Ekim 2022
Boş Durmasın Bağışla kitap kampanyası 

Sene başında yaptığımız bu etkinlikle öğrencilerimiz bir önceki seneye ait soru bankası, ders kitabı veya evlerinde ihtiyaç duymadıkları kitaplarını getirdiler. Açtığımız stantta isteyen öğrencilerimiz ilgilendikleri kitapları oradan ücretsiz alabildiler. Tekrar kullanımı önce kendi içimizde başlatmış olduk.

6 Ekim 2022
Sarıyer-Kısırkaya Sahil temizliği

Sosyal Sorumluluk ve Yardımlaşma Kulübü Öğrenci, öğretmenleri, okul müdürümüz ve Kurucu temsilcimiz Mustafa ARIN’ın da katılımıyla Kısırkaya sahilini plastiklerden temizledik.

27 Ekim 2022
Gülmek İyileştirir Derneği Tanıtımı

Kanser Hastası Çocuklara hijyenik oyun alanları yapan derneğimizi tanıdık. Hediyelik eşya standından yapılan alışveriş ile çocuklarımıza destek olduk.

Ekim 2022
Güldüren Eldiven Masal Kitabı

Lösemi hastası çocuklarımız için Gülmek İyileştirir Derneği’nin kampanyası olan Güldüren Eldiven Masal Kitabı için önce öğrencilerimiz online masal yazma eğitimi aldılar ve ardından kalemlerine sarıldılar Kitapta öğrencilerimizden Ayşe Ceylin Turan, Adviye Revna Demir, Nil Ada Derici ve Berra Tokay’ın hikayeleri yayımlanmıştır.

Eylül 2022
Yaşam Kaynağımız Denizler İçin

“Marmara Denizi’nin plastik atıklardan, arıtılmadan denize akıtılan sanayi atıklarından temizlenmesi için bir farkındalık oluşturmak amacıyla
Bursa/Mudanya’dan-İstanbul /Yakupluya kulaç atan yüzücülerin arasında  9.Sınıf Öğrencilerimizden Özüm Çimen’in babası Kubilay Çimen de vardı. Kubilay Çimen 80 kilometrelik parkuru 21 saat yüzerek (bayrak yarışı) tamamladı.

Marmara Denizi’ndeki kirliliğe dikkat çekmek üzere
“Denizlerimiz Çöp Kutusu Değildir.”
sloganı ile “gelecek nesillere daha temiz bir Marmara
bırakmayı hedeflediler.”

Eylül 2022
Özel Mürüvvet Evyap Okulları Hatıra Ormanı’mızın
Fidan Bağış Sertifikasını Aldık

Özel Mürüvvet Evyap Okulları Hatıra Ormanı bağış sertifikamız Tarım Orman Bakanlığı Muğla Fethiye Orman Genel Müdürlüğü tarafından okulumuzla paylaşılmıştır. Okulumuz adına ülkemiz ve geleceğimiz için birlikte başardığımız sosyal sorumluluk projemizin haklı gururu içindeyiz. Sevgilerimizle

Şubat 2022
Paylaşmak Güzeldir

Özel Mürüvvet Evyap Fen Lisesi ve Koleji olarak ”Değerler Eğitimi” kapsamında aralık ve ocak ayı boyunca yardımlaşma
ve paylaşma değerini ele aldık. Öğrencilerimiz Kars’ın Selim ilçesindeki anaokul ve ilkokul öğrencilerini aldıkları botlar ve çeşitli hediyelerle mutlu etti. Toplamda 135 öğrencinin bot ihtiyacını karşılayan öğrencilerimizden bazıları, hediyelerin içine yazdıkları kısa notlar yardımıyla oradaki kardeşleriyle aralarında kurdukları bağı güçlendirdi. Yardımlaşma ve paylaşmanın önemini bir kez daha bizlere hatırlatan bu sosyal sorumluluk projesinde emeği geçen tüm idarecilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve tabii ki asıl kahramanlarımız olan öğrencilerimize gösterdikleri hassasiyet ve farkındalık için minik öğrencilerin sevgi dolu teşekkürlerini iletiyoruz.

Şubat 2022
Her Şey Bir Adımla Başlar

Özel Mürüvvet Evyap İlkokulu olarak “Değerler Eğitimi” kapsamında aralık ve ocak ayı boyunca “Yardımlaşma ve Paylaşma” değerini ele aldık. Öğrenenler ve aileleri yardım kampanyasına katılarak gıda ürünleri gönderdiler ve yardım kolileri hazırladık. Ardından hazırladığımız kolileri ihtiyaç sahibi 11 aileye ulaştırdık. Bu kampanyaya katkıda bulunan tüm öğrenenlerimize ve velilerimize teşekkür ederiz.

09th October 2022
DO NOT LEAVE IT USELESS , GIFT IT CAMPAIGN!

“Private Mürüvvet Evyap College and Science High School students “Sharing Brings Happiness.” They brought the textbooks they do not use to school. Our students could make their own choice from the source books. They donated the books they collected to the library of a school in Sarıyer. Thus, while our students experienced the happiness of sharing, they received the books they needed and prevented the waste of resources.
We would like to thank all our administrators, teachers, students and parents who supported the Social Responsibility and Solidarity Club that organized this campaign.”

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.