ÖĞRENİM
DENEYİMLERİ

GÖRSEL SANATLAR

Özel Mürüvvet Evyap Okulları, vizyonu ve misyonu gereği öğrencilerinin akademik donanımlarının yanı sıra, sanatsal faaliyetlerinin de her zaman destekçisi olmuştur.

Özel Mürüvvet Evyap Okulları’nda; Görsel Sanatlar dersi, öğrenciye özgürce, duygularını sanatla ifade etmesine olanak sağlayan, her alanda kullanabileceği yaratıcılığı geliştiren, yaşadığı kültüre ve diğer kültürlere değer verme ve sahip çıkma bilinci kazandıran en önemli alanlardan biridir.

Anaokulundan liseye kadar Görsel sanatlar dersi resim atölyelerinde, sanat ortamı içinde, müzik eşliğinde yapılır. Dersler işlenirken çeşitli teknik uygulamaları anlatan görsel materyaller kullanılır. Atölyemiz okul saatleri içinde, tüm öğrencilerimizin kullanımına açıktır. Resim kulüpleri öğrencilerin sanatla paylaşım sürecini arttırmaktadır. Görsel sanatlar dersinde amacımız; öğrencilerimizin yaratıcılıklarını keşfederek hayatın her alanında kullanmalarını sağlamak, estetik duygusu taşıyan, araştıran, sorgulayan, hoşgörülü, özgür düşünceli, yaşadığı dünyanın farkında olan, kendisine, çevresine katkıda bulunan, farklılıklara duyarlı ve mutlu bireyler yetiştirmektir. Görsel Sanatlar dersinde öğrencilerimiz; dünya sanat tarihi, ressamlar  ve teknikler hakkında bilgi sahibi olurlar. Bireysel ve grup çalışmalarına katılarak, iki ve üç boyutlu çalışmalarla yorumlamalar yaparlar. Yaratıcılıklarını, görsel dünyalarını ifade etmeyi, özgüven ve estetik kazanımını, eleştirel bakış açısını, duygu ve düşüncelerini özgürce yorumlayabilmeyi öğrenirler. 

Tüm bu becerileri kazandırmak için okulumuzda branşlaşma eğitimi yapılmaktadır. Anaokulundan itibaren alanında uzman öğretmenlerin desteği ile sanat eğitiminin temellerini en iyi şekilde atan öğrencilerimiz, beşinci sınıftan itibaren kendi istekleri doğrultusunda ve öğretmenlerinin yönlendirmesi ile farklı sanat dallarını tanımak ve uygulamak için akademik bir sürece girerler. Eğitim yolculuğunun bu aşamasında tanışacakları Geleneksel Türk Sanatları ve El Sanatları, Cam ve Seramik, Resim ve Heykel branşlarını öğrenmeye başlarlar. 

Öğrenim Deneyimleri


Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.